22.8 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Nowy polski biskup w Ekwadorze – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

W sobotę 25 czerwca w Ekwadorze święcenia biskupie przyjmie polski kapłan Krzysztof Kudławiec. Stanie on na czele nowo powstałej w tym państwie diecezji Daule. Jako swoje zawołanie przyjmie słowa: „Jezu, ufam Tobie”.

Każdy biskup wybiera zawołanie, które odzwierciedla jego duchowość. Zawołanie nie może być tylko jakby hasłem, ale programem na działalność, na to, co jako biskup chce robić w przyszłości. Ja nie miałem żadnych wątpliwości co do tego, że akurat te słowa będą moim programem. Także w herbie znajdzie się nawiązanie do obrazu Pana Jezusa Miłosiernego – powiedział i dodał: – Miłosierdzie to będzie moja zasada działania”.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-
25. czerwca 2022 to dzień, który zapisał się w historii naszej parafii w sposób absolutnie wyjątkowy. Nasz rodak – ks. Krzysztof Kudławiec przyjął świecenia biskupie i objął duszpasterską opiekę nad Diecezją Daule w Ekwadorze.
25. czerwca 2022 to dzień, który zapisał się w historii naszej parafii w sposób absolutnie wyjątkowy. Nasz rodak – ks. Krzysztof Kudławiec przyjął świecenia biskupie i objął duszpasterską opiekę nad Diecezją Daule w Ekwadorze.
25. czerwca 2022 to dzień, który zapisał się w historii naszej parafii w sposób absolutnie wyjątkowy. Nasz rodak – ks. Krzysztof Kudławiec przyjął świecenia biskupie i objął duszpasterską opiekę nad Diecezją Daule w Ekwadorze.
Na zakończenie nowo-wyświęcony ks. bp zwrócił się w języku polskim do swojej rodziny oraz nas – parafian, dziękując za modlitewne wsparcie, troskę, otwartość i życzliwość, którą ks. Krzysztof zawsze od nas otrzymywał.

Zdaniem biskupa nominata miłosierdzie jest odpowiedzią na współczesne problemy świata. „Mamy dziś tak wiele grzechu i skomplikowanych sytuacji. My jako spowiednicy – księża wiemy, jak ciężko ludziom jest się wyzwolić z grzechów, nałogów. Boże miłosierdzie jest więc deską ratunku dla nas wszystkich… Ono pozwala znaleźć wyjścia z wielu trudnych sytuacji. To orędzie na czasie” – podkreślił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content