23.4 C
Warszawa
niedziela, 19 maja, 2024

Niech nas inspirują – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

Tytus Brandsma z Holandii, Łazarz Pillai zwany Dewaszajem z Indii, Cezary de Bus, Karol de Foucauld i Anne -Marie Rivier z Francji, Ludwik Maria Palazzolo, Justyn Maria Russolillo, Maria Franciszka od Jezusa Rubatto, Maria od Jezusa Santocanale i Maria Dominika Mantovani z Włoch – to 10 nowych świętych. Ich kanonizacja miała miejsce 15 maja w Watykanie.

W homilii papież Franciszek podkreślił, że świętość jest służbą Ewangelii oraz braciom i siostrom. To także ofiarowanie swojego życia bez oczekiwania niczego w zamian, bez szukania jakiejkolwiek światowej chwały. „Nasi współtowarzysze podróży, którzy są dziś kanonizowani, doświadczyli świętości w ten sposób: entuzjastycznie przyjmując swoje powołanie kapłana, osoby konsekrowanej, osoby świeckiej, poświęcili się dla Ewangelii, odkryli radość, która nie ma sobie równych i stali się jaśniejącymi odbiciami Pana w dziejach. Spróbujmy także i my, bo każdy z nas jest powołany do świętości” – zachęcał Ojciec Święty.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Następca św. Piotra, apelował, abyśmy modlili się do Maryi, by pomogła nam Ona radośnie naśladować wzór nowych świętych. Mówił: „Dobrze jest widzieć, że swoim ewangelicznym świadectwem święci ci przyczynili się do duchowego i społecznego rozwoju swoich krajów, a także całej rodziny ludzkiej. W czasach, gdy niestety narastają w świecie oddalenia i powiększają się napięcia i wojny, niech nowi święci inspirują do wspólnych rozwiązań, do dróg dialogu, zwłaszcza w sercach i umysłach tych, którzy zajmują odpowiedzialne stanowiska i są powołani do tego, by być protagonistami pokoju, a nie wojny”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content