23 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

W Koszycach trwa spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej.

26,463FaniLubię

Rozmawiamy o bezpieczeństwie militarnym i energetycznym naszych państw i koordynacji stanowiska wobec UE na najbliższym posiedzeniu Council of the European Union.

Przed wylotem do Koszyc na spotkanie Grupy Wyszehradzkiej doszły mnie słuchy, że podobno PO ma w końcu zaprezentować program w kwestiach energetycznych.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Platforma tak dbała o bezpieczeństwo energetyczne Polaków jak lis dba o bezpieczeństwo kur w kurniku.

Politykę zgodną z błędami Niemiec realizował Donald Tusk i jest on współodpowiedzialny za dzisiejszy kryzys, z którym walczy cała Europa.

To PO chciało podpisać umowę z Gazpromem na niekorzystnych warunkach aż do roku 2037.

To PO chciało zarzucić pomysł budowy Gazociągu Bałtyckiego. To za PO przez 8 lat nie zrobiono nic w sprawie budowy elektrowni atomowej.

I w końcu – to za PO majstrowano przy normach pomiaru smogu, a tempo budowy OZE było dużo niższe.

Taki jest bilans energetyczny rządów Platformy Obywatelskiej, dla której najlepszym biznesem był Nord Stream 2!

Tym bardziej należy podkreślać wagę spotkań Grupy Wyszehradzkiej, która udowodniła przez ostatnie lata swoją skuteczność. To ważny układ strategiczny w Europie Środkowej, który broni interesów naszych państw wobec wielkich grup interesów przede wszystkim z Europy Zachodniej. Na kolejnym spotkaniu V4 w Koszycach będziemy koncentrować się na kwestiach energetycznych oraz związanych z bezpieczeństwem.

Będę również rozmawiał z premierem Viktorem Orbanem o zgodzie Węgier na jak najszybsze przystąpienie Finlandii i Szwecji do NATO.

Cieszy mnie również wczorajsza rezolucja Parlamentu Europejskiego, który uznał Rosję za państwo terrorystyczne. To ważny element kształtujący opinię publiczną na zachodzie.

Przed nami kolejny pracowity dzień w służbie dla Polski!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content