22 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Premier Morawiecki: Wielkie wyzwania wymagają wielkich wizji, odwagi i inwestycji

26,463FaniLubię

Energia jądrowa to polska racja stanu! Wchodzimy w nowy, historyczny etap rozwoju polskiej energetyki. Dziś Rada Ministrów podjęła decyzję o ulokowaniu pierwszej elektrowni jądrowej na terytorium RP w północnej Polsce.

Zostanie ona wybudowana przez amerykańską firmę Westinghouse, która dysponuje jedną z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych technologii jądrowych.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Gdy Putin szantażuje całą Europę, my musimy postawić na sprawdzonych partnerów. Nie chcemy dłużej opierać naszej energetyki wyłącznie na węglu i importowanych węglowodorach.

Dzięki tej inwestycji zyskamy tanią, bezpieczną, ekologiczną energię na kolejne dziesięciolecia.

Polski program jądrowy jest najwyższym priorytetem rządu Prawo i Sprawiedliwość, bo oznacza również tysiące miejsc pracy, transfer technologii i rozwój ekonomiczny.

Jesteśmy także otwarci na drugi projekt jądrowy, który jest połączeniem inwestycji prywatnych polskich przedsiębiorców z udziałem spółek skarbu państwa i koreańskiego koncernu KHNP.

Polskie spółki energetyczne – PKN ORLEN i KGHM to my, prowadzą również rozmowy na temat mniejszych inwestycji jądrowych z wykorzystaniem technologii SMR i MMR.

Dzisiejsza historyczna decyzja nie byłaby możliwa bez wieloletniej pracy i zaangażowania wielu osób, wśród których chciałbym szczególnie podziękować Piotrowi Naimskiemu, wicepremierowi Jacek Sasin i Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska. W tej sprawie jestem również w stałym kontakcie z wiceprezydent USA Kamala Harris.

Wielkie wyzwania wymagają wielkich wizji, odwagi i inwestycji, a polski program jądrowy realizowany przez rząd PiS oznacza bezpieczeństwo energetyczne, rozwój i jeszcze wiekszą suwerenność naszego państwa na kolejne dekady!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content