23.4 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca, 2024

Trwa nabór do programu „Bezpieczny Dolnoślązak”

26,463FaniLubię

Coraz bliżej nowej edycji „Bezpiecznego Dolnoślązaka”. Program realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego od lat sprzyja edukacji dolnośląskich uczniów w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Właśnie ruszył nabór do V już odsłony projektu.

Nowa edycja programu podobnie jak poprzednie, skierowana jest do uczniów i nauczycieli z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, placówek oświatowych publicznych i niepublicznych zlokalizowanych na terenie Dolnego Śląska.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

– Chcemy, aby dolnośląska młodzież potrafiła współpracować ze służbami ratunkowymi, wiedziała jak zachować się w sytuacjach zagrożenia, a jednocześnie potrafiła zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym. Taki właśnie cel przyświeca naszemu programowi „Bezpieczny Dolnoślązak”, który stanowi doskonałą formę edukacji. Serdecznie zachęcam wszystkich zainteresowanych do udziału i zgłoszenia się do trwającego naboru – mówi Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

W ramach ogłoszonego roku 2022 – „Rokiem Ratownictwa Górskiego na Dolnym Śląsku”, nadchodząca V edycja programu w szczególny sposób nawiązywać będzie do zwiększenia świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego zachowania w górach. Oprócz tego uczestnicy programu dowiedzą się jak postępować w sytuacjach nadzwyczajnych zagrożeń (katastrof, wypadków masowych), poznają elementy obronności i zasady pierwszej pomocy. Młodym Dolnoślązakom przybliżona zostanie również problematyka oszustw domowych, uzależnień oraz kwestie bezpieczeństwa drogowego, cyberbezpieczeństwa i ochrony środowiska. Specjalne zajęcia teoretyczne i praktyczne będą organizowane w placówkach oświatowych przez urząd marszałkowski we współpracy z dolnośląskimi służbami ratowniczymi.

Szczegółowe informacje dotyczące realizowanego programu, w tym regulamin i harmonogram, dostępne są pod adresem www.umwd.dolnyslask.pl/bezpieczenstwo/.

Nabór do Programu prowadzony będzie w terminie od 10 października 2022 r. do 19 października 2022 r.

Źródło: Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content