23,6 C
Warszawa
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Premier Morawiecki: Rzeczpospolita powinna być państwem pomocnym, solidarnym dla wszystkich

26,463FaniLubię

Byliśmy na posterunku, gdy nastała pandemia – uratowaliśmy miliony miejsc pracy. Byliśmy na posterunku, gdy wdrożyliśmy Tarczę Antykryzysową, Tarczę Finansową, Tarczę Antyinflacyjną – a teraz Tarczę Antyputinowską!

Filozofia państwa Prawo i Sprawiedliwość zakłada, że musi być ono zawsze na posterunku, dlatego dziś prezentujemy II edycję Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Program Inwestycji Strategicznych ma stworzyć nowe perspektywy cywilizacyjne. Takie, w których Polska będzie konkurować z najlepszymi. Droga rozwoju, którą wybraliśmy jest drogą dla wszystkich mieszkańców. Dla nas nie ma małych miejscowości, nie ma małych powiatów, nie ma małych gmin!

Wszystkie one są wielkie, wszystkie one są ważne, bo w każdej z nich są wielkie sprawy Polaków, tam wszędzie żyją polskie rodziny!To jest moje największe marzenie. Różnimy się i będziemy się różnić, ale niech Polska będzie jedną, dobrą, przyjazną ojczyzną dla wszystkich!

Rzeczpospolita powinna być państwem pomocnym, solidarnym dla wszystkich – nie dla wybranych!

Możemy się różnić w filozofii rządzenia, poglądach politycznych, ale jest jedno, co nas łączy – troska o Polskę jako całość i o nasze małe ojczyzny.

Wsparcie, jakiego polskie samorządy doświadczyły ze stron budżetu centralnego jest bezprecedensowe w historii. Kilka lat temu, za rządów PO, inwestycje w infrastrukturę, szpitale, szkoły, drogi, instytucje kultury były od 5 do 10 razy niższe niż dziś!

Są dwa modele funkcjonowania państwa:

  • Państwa PO – nocnego stróża, który broni się rękoma i nogami przed interwencją, gdy są problemy, z którego wyparowują miliardy złotych i które mówi, że “pieniędzy nie ma i nie będzie”.
  • Państwa PiS – solidarnego, które wspiera, interweniuje, reaguje na kryzysy, a nie chowa głowę w piasek, broni obywateli przed zagrożeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi, współpracuje z obywatelami i samorządami.

Sami oceńcie i wybierzcie, który model jest lepszy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content