23,6 C
Warszawa
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Morawiecki: odtwarzamy kolejne połączenia w ramach programu Kolej+

26,463FaniLubię

Odtwarzanie linii kolejowych i infrastruktury to jeden ze sztandarowych programów rządu Prawo i Sprawiedliwość. Wyrównujemy szanse rozwojowe regionów Polski.

Wyremontowaliśmy ponad 400 stacji i przystanków kolejowych, blisko 300 dworców kolejowych, otworzyliśmy ponad 1000 km nowych połączeń. Zwiększymy budżet na inwestycje w tym zakresie o kolejne 5,5 miliarda złotych.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Polska musi rozwijać się równomiernie, a fundamentem tego jest zapewnienie nowoczesnej, gęstej sieci komunikacyjnej. Miliony Polaków – mieszkańców średnich i małych miast oraz wsi – codziennie dojeżdżają do pracy i szkoły i nie robią tego metrem, ale samochodem, autobusem i pociągiem. Chcemy, by ich codzienna podróż była komfortowa i szybka. Mam nadzieję, że dzięki naszym inwestycjom nikt już nie będzie musiał wstawać o 5 rano i iść 3 km do najbliższego, rozpadającego się przystanku, by zdążyć do pracy czy na lekcje.

Dlatego cieszę się, że wraca moda na kolej. Dzięki uzdrowieniu finansów publicznych odtwarzamy kolejne połączenia w ramach programu Kolej+.
To nasze wielkie zobowiązanie na kolejne lata i myślę, że to co zrobiliśmy do tej pory potwierdza naszą wiarygodność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content