30,5 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia, 2022

Morawiecki: Chcemy żeby Ukraina obroniła swoje granice i dlatego musimy się spieszyć

26,463FaniLubię

W tych dniach wojska rosyjskie przegrupowują się i reorganizują. Myślę, że dość szybko spróbują otoczyć siły ukraińskie, zwłaszcza w regionie Donbasu – a następnie, po zajęciu jednej trzeciej terytorium Ukrainy, będą chcieli prawdopodobnie negocjować z tej bardzo silnej pozycji. Ukraińcy walczą jak z lwimi sercami, to bardzo odważni ludzie. Chcą bronić uniwersalnych wartości, wolności i demokracji. Dlatego im pomagamy.

Polska rzeczywiście jest na pierwszej linii, pomaga Ukrainie w kryzysie humanitarnym, ale także dostarcza broń defensywną. Przy okazji udowadnia też, że jak wiele kłamliwych obiegowych opinii na jej temat jest nieprawdą. Zarzucano nam m.in. ksenofobię, a tu mamy naród polski, który w ciągu czterech tygodni otworzył swoje serca i drzwi dla dwóch i pół miliona Ukraińców.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Chcemy żeby Ukraina obroniła swoje granice i dlatego musimy się spieszyć. Oni potrzebują broni tu i teraz. Rosja jest bardzo dużym krajem, ma zasoby surowców i ludności nieproporcjonalnie większe od Ukrainy.

Więcej o aktualnym stanie wojny oraz naszych kluczowych działaniach na rzecz pomocy Ukrainie opowiedziałem w wywiadzie, którego udzieliłem stacji CNN.

https://edition.cnn.com/videos/tv/2022/03/31/amanpour-polish-prime-minister-mateusz-morawiecki.cnn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content