19.8 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja, 2024

Morawiecki: dziękuję Kołom Gospodyń Wiejskich

26,463FaniLubię

Rosyjskie manipulacje cenami energii oraz sytuacja po pandemii budzą niepokój w całej Europie i na świecie. Dla rolników działania Gazpromu oznaczają nie tylko wysokie ceny paliw, ale także nawozów – dlatego już jakiś czas temu wystąpiłem do Komisji Europejskiej o możliwość dopłat, które wdrożymy, kiedy tylko dostaniemy na nie zgodę. Póki co obniżyliśmy VAT na nawozy do 0%. Jest to kolejne działanie mojego rządu w kierunku łagodzenia negatywnych skutków trwających kryzysów. Dzięki Tarczy Antyinflacyjnej, co najmniej do początku żniw, czyli do przełomu lipca i sierpnia, utrzymamy obniżony poziom cen VAT na paliwo.

Na dzisiejszym VII Kongresie Rolnictwa RP pokreśliłem także moje wsparcie dla walki z ASF. Odstrzał dzików jest jednym z warunków koniecznych, aby ta walka była skuteczna – dlatego popieram ustawę zaproponowaną przez środowisko polskich rolników i apeluję do wszystkich partii politycznych o podobną postawę.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Wdrażamy rozwiązania, które 4 miesiące temu przedstawiliśmy na Kongresie Polskiej Wsi – m.in. dopłaty dopłaty do hektara , takie same, jak średnia dla Unii Europejskiej albo nawet nieco wyższe. Realizujemy również program Krajowego Programu Odbudowy – już teraz, nie czekając na ostateczne zgody. Chcemy m.in. bez żadnej biurokracji dopłacać 15 000 zł na każdy taki zbiornik retencyjny. Walczymy też o to, aby dzięki nowatorskim programom na przetwórstwo rolne skrócić drogę od pola do stołu – tak by owoce pracy polskich rolników nie były konsumowane w większości przez tych, którzy tylko przyklejają na nich metki.

Polska wieś zawsze była ostoją tradycji polskiej kultury i wiary. Dlatego dziękuję wszystkim: Kołom Gospodyń Wiejskich , Ochotniczym Strażom Pożarnym, LZS-om i innym stowarzyszeniom i fundacjom, które tak prężnie działają. Dziękuję za to, że przechowujecie najwspanialsze tradycje. Bycie ostoją tradycji nie znaczy, że wieś stoi w miejscu. Polska wieś idzie do przodu i bardzo się unowocześnia. Możemy być z niej dumni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content