16.9 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

Mazurek: „Jakim cudem kolega z rządu PO załatwia drugiemu koledze z rządu to, że wygrywa konkurs?”

26,463FaniLubię

Gościem Roberta Mazurka w porannej Rozmowie RMF był Robert Kropiwnicki. Dziennikarz pytał polityka o losy byłego członka rządu Zdzisława Gawliku, który był niegdyś wiceministrem Skarbu Państwa w rządzie Donalda Tuska. Polityk został szefem Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie. Mazurek dopytywał jakim cudem jeden z rządowych polityków PO wygrał konkurs w stolicy na to stanowisko?

Robert Mazurek pytał posła PO o wygranie konkursu na szefa miejskiej spółki w Warszawie przez byłego członka rządu Donalda Tuska:

-„Czy śledzi pan losy swoich kolegów z rządu? Pytam bo baron podkarpacki pan Zdzisław Gawlik, wiceminister Skarbu Państwa przez wszystkie lata rządu PO, z rokiem przerwy gdy dorabiał sobie w spółce Energia Jądrowa i budował nam elektrownię atomową. Pan Zdzisław Gawlik został szefem Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie. Rzeszowski działacz będzie teraz w Warszawie śmieci wywoził? A zastąpił na tym stanowisku kogóż to – Włodzimierza Karpińskiego, byłego wiceministra i nawet ministra, który to został sekretarzem Warszawy. Przepraszam, czy Warszawa stała się takim miejscem, gdzie można niańczyć polityków PO, takim miejscem gdzie mogą sobie dorobić?”

– pytał Robert Mazurek.
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

-„Myślę, że w Warszawie zatrudnienie znajduje wielu ludzi z całej Polski, chyba nie ma pan tego za złe ludziom, że przyjeżdżają do pracy do Warszawy” – dodał Kropiwnicki.

– „Chcę się tylko dowiedzieć się jakim cudem jeden kolega z rządu załatwia drugiemu koledze z rządu to, że on wygrywa konkurs” – dociekał dalej dziennikarz.

-„Proszę pamiętać, że profesor Zdzisław Gawlik jest profesorem, jest znanym cywilistą” – dodał poseł.

-„I co i rynki się nie biły o tego specjalistę, że cały czas musi pracować na publicznych posadach?” – nie dawał za wygraną Mazurek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content