19,3 C
Warszawa
piątek, 30 lipca, 2021

Niemcy odnotowują najwyższy wzrost gospodarczy w historii! A Polacy dalej chodzą do Lidla i Kauflanda…

26,743FaniLubię

Według najnowszych wskaźników PMI dla Niemiec określających tempo wzrostu w aktywności ekonomicznej, wynika iż niemiecka gospodarka odnotowuje obecnie rekordowy wzrost jakiego nie było od 1996 r. To także zasługa polskiego rynku, na którym Polacy chętnie wybierają się na zakupy do niemieckiego Lidla i Kauflanda, mimo iż obok znajduje się mały sklep spożywczy przysłowiowej pani Krysi..

Wskaźnik PMI dla sektora wytwórczego Niemiec w marcu osiągnął rekordowo wysoką wartość 66,6 punktów – poinformowała firma badawcza IHS Markit. To aż o 5,9 pkt. więcej niż w lutym i najwięcej w sięgającej kwietnia 1996 roku historii tych badań. Taki wynik sygnalizuje rekordowo wysokie tempo wzrostu aktywności ekonomicznej w niemieckim przemyśle. Opublikowane dziś dane stanowią wstępny odczyt i bazują na ok. 85% ankiet zebranych w dniach 12-23 marca.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Równocześnie bardzo pozytywnie zaskoczył sektor usług, który od jesieni zmaga się z administracyjnymi zakazami ograniczającymi (a nierzadko wręcz uniemożliwiającymi) prowadzenia działalności gospodarczej. „Usługowy” PMI dla Niemiec wzrósł z 45,7 pkt. do 50,8 pkt. wobec oczekiwań na poziomie 46,2 pkt. Taki wynik sugerowałby, że niemiecki biznes powoli adaptuje się do funkcjonowania w warunkach stopniowo łagodzonych covidowych restrykcji (tj. w przypadku RFN).

Eksperci wskazują, że powyższe wyniki to zasługa globalnego popytu na niemieckie towary, który nie wykazuje oznak zanikania. Jednocześnie ożywieniu gospodarczemu towarzyszy także presja na łańcuchy dostaw, co przełożyło się na zwiększenie kosztów, a to powoduje wzrost cen towarów i usług. Mimo to Polacy nadal chętnie wybierają niemieckie produkty, mimo iż nasze rodzime w niczym nie odbiegają jakością od tych oferowanych przez naszych zachodnich sąsiadów. Dlaczego wciąż tkwi w nas mit, iż niemieckie znaczy lepsze? Dlaczego tak wielu z nas zamiast robić zakupy w naszych osiedlowych sklepach, codziennie wędrują do Lidla zobaczyć kolejne promocje? To właśnie między innymi przez takie zachowania konsumenckie nasz sąsiad stale rośnie, podczas gdy moglibyśmy naszymi wyborami wspierać polską gospodarkę. Pamiętajmy o tym w czasie codziennych zakupów!

26,743FaniLubię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,743FaniLubię
323SubskrybującySubskrybuj
Curtis Sliwa calls AOC:...

Mayoral candidate slams Democrat Party's police policies on 'Hannity'

Fox News | 29 Jun, 2021
'Gutfeld!' reacts to government...

Fox News host Greg Gutfeld welcomes aliens because he thinks Earth is in need for a 'new food...

Fox News | 29 Jun, 2021
Hannity: Brian Stelter had...

'Hannity' host blasts CNN's bias coverage and highlights their declining ratings

Fox News | 29 Jun, 2021
Gutfeld reacts to Capitol...

'Gutfeld!' panel discuss how people can be wrong but claim it's 'their truth'

Fox News | 29 Jun, 2021
Gwen Berry, flag-snubbing US...

White House press secretary Jen Psaki Monday defended U.S. track and field star Gwen Berry's decision to turn...

Fox News | 29 Jun, 2021
Powered by NewsAPI.org
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×