23.7 C
Warszawa
niedziela, 19 maja, 2024

Wiara i obraza – Słowa śp. Kornela Morawieckiego

26,463FaniLubię

Co to jest bluźnierstwo, świętokractwo?

Dwa tysiące lat temu Jezus z Nazaretu, założyciel najwspanialszej religii, został ukrzyżowany za swe nauczanie. Jego przekaz ówcześni pobożni Żydzi odebrali jako bluźnierstwo.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Dziewięć lat temu, po wydrukowaniu w duńskiej peryferyjnej gazecie karykatury Mahometa, Jego wyznawcy spalili dziesiątki kościołów i zabili setki chrześcijan i niewiernych, których obarczyli winą za świętokractwo.

Odpowiedzmy najprościej – bluźnierstwem, obrazą dla wyznawców jakiejś wiary i jakichś wartości jest to, co oni tak określają. To, co obraża ich świętość.

Wolności wiary, myśli i słowa wyrosły jedynie na chrześcijańskiej glebie – z sadzonki miłości. Czy te nasze, zachodnie osiągnięcia mogą być zagrożeniem dla samych siebie, dla ładu, który praktykujemy?

Mogą, jeśli tylko pozwolimy, by wierzący w bezsens i nieistnienie Boga wciągali nas w swój nihilizm jak w „piknikową” zabawę.

Wolność wypowiedzi i sztuki nie jest wartością absolutną. Kto w imię tego, co głosi, gotów jest na cierpienie, jak Chrystus – ten zawsze powinien być wysłuchany. Ale ci, którzy dla sławy i poklasku bezczeszczą wartości święte dla innych, ci niszczą cywilizację i zasługują na pogardę.

Wrocław 24 lipca 2014 rok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content