27.2 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Premier Mateusz Morawiecki: “nie” dla wyprzedaży, “tak” dla inwestycji

26,463FaniLubię

Zakłady Chemiczne Siarkopol w Tarnobrzegu są jedną ze spółek, która ponad 8 lat temu była w stanie likwidacji. Dziś firma ta zatrudnia ponad 630 pracowników i eksportuje swoje produkty do wielu krajów Europy Zachodniej. Premier Mateusz Morawiecki złożył wizytę w Zakładach Chemicznych Siarkopol, gdzie spotkał się z pracownikami oraz kierownictwem firmy. Szef rządu podkreślił, że rząd prowadzi politykę gospodarczą, która jest w interesie Polek i Polaków. Wsparcie dla przedsiębiorców w trudnych czasach oraz kolejne inwestycje przynoszą efekty w postaci nowych miejsc pracy w każdym zakątku Polski. Mamy dziś rekordowo niskie bezrobocie, a pensje wzrastają. Premier zaznaczył, że majątek narodowy należy szanować, a nie wyprzedawać – tej kwestii będzie dotyczyć jedno z pytań w referendum 15 października 2023 r.

Inwestujemy w majątek narodowy i nasze polskie firmy

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z pracownikami Zakładów Chemicznych „Siarkopol” w Tarnobrzegu.
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z pracownikami Zakładów Chemicznych „Siarkopol” w Tarnobrzegu.
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z pracownikami Zakładów Chemicznych „Siarkopol” w Tarnobrzegu.
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z pracownikami Zakładów Chemicznych „Siarkopol” w Tarnobrzegu.

Podczas wizyty w Zakładach Chemicznych Siarkopol w Tarnobrzegu, premier Mateusz Morawiecki zaapelował do polityków wszystkich opcji politycznych do wizyty w firmie, która prosperuje. Inwestycje w polskie firmy oraz wsparcie w trudnym czasie pozwala na dalszy rozwój firm i tworzenie kolejnych miejsc pracy.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

– Wizyta w Siarkopolu w Tarnobrzegu powinna być polecona wszystkim politykom. Zapraszam tutaj wszystkich polityków, wszystkich opcji, wszystkich partii, żeby zobaczyć, jak ważne jest to, aby szanować majątek narodowy, a nie wyprzedawać majątek narodowy – powiedział szef rządu.

Zaoferowaliśmy szereg wsparcia dla przedsiębiorców w postaci tarcz i obniżek cen energii. Dzięki działaniom rządu, wiele firm mogło przetrwać m.in. pandemię COVID oraz kryzys energetyczny. Od 2016 roku prowadzimy także politykę opartą na szacunku do polskiego majątku – odkupiliśmy kluczowe polskie firmy z rąk zagranicznych inwestorów i zatrzymaliśmy proces wyprzedaży i prywatyzacji.

Polityka społeczna rządu pozytywnie przekłada się na rynek pracy

Polityka oparta na wsparciu i solidarności społecznej jest dziś jedną z kluczowych ról państwa. Dbałość o polskie firmy to także dbałość o ich pracowników. Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że rząd spełnił jeden z fundamentalnych postulatów polskich robotników – wraz z utrzymaniem emerytur pomostowych, oferujemy także emerytury stażowe.

– My wypełniliśmy jednocześnie element, który był wśród 21 postulatów Solidarności – emerytury stażowe dla ciężko pracujących ludzi, którzy często pracowali fizycznie – wstawali o świcie, budowali naszą Ojczyznę przez dziesięciolecia. Dla mężczyzn, którzy przepracowali 43 lata i dla kobiet, które przepracowały 38 lat, zaoferowaliśmy emerytury stażowe, które są dobrze przeliczone w kontekście naszego budżetu – podkreślił premier.

Dzięki inwestycjom w polskie firmy i naprawieniu finansów publicznych, polityka społeczna w Polsce jest dziś realnym wsparciem dla wszystkich Polek i Polaków. Wspiera ona jednocześnie rozwój rynku pracy, co widać po stałym wzroście gospodarczym i najniższym w historii III RP bezrobociu.

Rekordowe zatrudnienie i coraz wyższe pensje

W 2023 r. w Polsce zatrudnionych było ponad 17 milionów osób. Jest to rekordowa liczba. Mamy także najniższe bezrobocie w Europie. Liczby stanowią o dobrej kondycji polskiej gospodarki, ale przede wszystkim przekładają się na kolejne miejsca pracy i wyższe pensje.

– Mamy rekord na rynku pracy także dlatego, że uratowaliśmy takie przedsiębiorstwa jak tutaj Siarkopol w Tarnobrzegu. Uratowaliśmy i jesteśmy z tego dumni – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki. – “Nie” dla wyprzedaży, “tak” dla inwestycji. “Nie” dla głodowych pensji. “Nie” dla bezrobocia, które wypychało ludzi na szparagi pod Berlin. Tylko tworzenie miejsc pracy. I to jest moje zobowiązanie wobec wszystkich naszych rodaków – dodał.

Zatrzymanie wyprzedaży polskich firm oraz inwestycje w majątek narodowy to kluczowe elementy polityki gospodarczej rządu. Jest to także jedno z zagadnień, które pojawi się na referendum 15 października 2023 r.

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content