16.9 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

Stypendia dla studentów pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego

26,463FaniLubię

Rozstrzygnięto nabór do marszałkowskiego Programu Stypendialnego dla studentów I stopnia kształcących się na kierunkach pielęgniarstwo, położnictwo i ratownictwo medyczne. To już czwarta edycja Programu stypendialnego organizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. W tym roku stypendia w wysokości 1500 zł miesięcznie otrzyma aż 70 studentów!

– Naszym celem jest wspieranie rozwoju kadry medycznej, której obecnie bardzo potrzebujemy na rynku pracy. Podejmujemy działania, które mają zachęcić młodych ludzi do wyboru medycznej ścieżki kształcenia oraz do podjęcia w przyszłości pracy w dolnośląskich podmiotach leczniczych. Program stypendialny z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród studentów – mówi Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

W budżecie Województwa Dolnośląskiego zabezpieczono środki na realizację stypendiów w roku akademickim 2022/2023 w łącznej wysokości 675 tys zł. Tym samym zapewniając możliwość udzielenia stypendium w wysokości 1500 zł miesięcznie 50 studentom. Zainteresowanie Programem było jednak znacznie większe. W tegorocznym naborze, dzięki prowadzonej kampanii promocyjnej wpłynęło 70 wniosków, które spełniły wymogi formalne.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego wspiera rozwój kadry medycznej w regionie

Ze względu na rosnące zainteresowanie Programem stypendialnym oraz wynikające z niego korzyści dla regionu Zarząd Województwa postanowił zwiększyć środki na ten cel. Uchwała w tej sprawie trafi jeszcze pod obrady Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Po pozytywnej decyzji radnych stypendia otrzyma również pozostałych 20 studentów, którzy wstępnie znaleźli się na liście rezerwowej. Wśród 70 studentów spełniających wymagania znalazło się: 50 studentów pielęgniarstwa, 5 studentów położnictwa oraz 15 studentów ratownictwa medycznego.

Pierwszy nabór stypendialny odbył się w 2019 roku i było skierowane do studentów kierunku pielęgniarstwo. Następne edycje programu były rozszerzane o kolejne kierunki – w drugiej edycji do programu mogli zgłaszać się również studenci położnictwa, a w trzeciej do grona stypendystów dołączyli studenci ratownictwa medycznego. Program jest realizowany wspólnie z Okręgowymi Izbami Pielęgniarek i Położnych, których przewodniczące uczestniczą w pracach komisji oceniającej wnioski.

Głównymi kryteriami przyznawania stypendiów w tegorocznej edycji było uzyskanie przez kandydata średniej ocen na poziomie co najmniej 4,0 oraz deklaracja podjęcia pracy w podmiocie leczniczym, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Dolnośląskie, przez okres co najmniej 3 lat.

Samorząd Województwa jest organem tworzącym dla 27 podmiotów leczniczych zlokalizowanych we wszystkich częściach województwa, w tym szpitali specjalistycznych, pogotowi ratunkowych, przychodni oraz uzdrowisk. Daje to studentom szeroki wybór miejsca zatrudnienia, dostosowanego do ich miejsca zamieszkania, kierunku kształcenia oraz oczekiwań względem wykonywanej pracy zawodowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content