23.7 C
Warszawa
niedziela, 19 maja, 2024

Dzięki umowie między Pekao Leasing a BGK kolejne miliony złotych trafią do polskich firm

26,463FaniLubię

Ostatnie lata dla polskich przedsiębiorców nie należały do najłatwiejszych — pandemia, wojna w Ukrainie czy rosnące ceny energii postawiły pod znakiem zapytania szereg realizowanych przez nie projektów bądź zleceń. Tym bardziej podpisana właśnie umowa pomiędzy Pekao Leasing a Bankiem Gospodarstwa Krajowego była przez sektor MŚP bardziej niż wyczekiwana.

„BGK uruchomił dla nas kolejny kredyt na kwotę 300 mln zł. To już piąta taka umowa pomiędzy naszymi instytucjami, a współpraca sięga 2018 roku. Łączna wartość przyznanego w tym czasie finansowania przekroczyła już 1,5 mld zł” – tłumaczy Krzysztof Zgorzelski, prezes zarządu Pekao Leasing. 

Środki z kredytu przeznaczone zostaną na finansowanie i refinansowanie konkurencyjnych cenowo umów leasingu zawieranych przez Pekao Leasing z klientami z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Przedmiotem leasingu mogą być samochody dostawcze, ciężarowe i osobowe, autobusy, przyczepy i inne pojazdy oraz linie produkcyjne, maszyny i urządzenia.

„Polska gospodarka okazuje się odporna na kolejne, globalne kryzysy w głównej mierze dzięki elastyczności i operatywności polskich małych i średnich firm. Dlatego cieszymy się mogąc ponownie, w tak trudnym i pełnym wyzwań dla naszych przedsiębiorców czasie, zaproponować im istotne wsparcie finansowe” – zaznaczył Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao odpowiedzialny za pion bankowości korporacyjnej.

„Mikro, małe i średnie firmy są kołem napędowym polskiej gospodarki. Kolejny raz angażujemy się w takie finansowanie, gdyż zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest zwiększanie dostępności finansowania dla sektora MŚP, a leasing to jedno z podstawowych źródeł” – deklarował Dariusz Szwed, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. 

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Przedsiębiorcy zainteresowani uzyskaniem wsparcia finansowego mogą znaleźć wszystkie potrzebne informacje oraz formularze na stronie głównej Pekao Leasing.    

Źródło informacji: PAP Mediaroom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:PAP MediaRoom

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content