1 C
Warszawa
niedziela, 4 grudnia, 2022

Prawo.pl: radcy prawni chcą ułatwień w reklamowaniu swoich kancelarii

26,463FaniLubię

Jednym z głównych punktów rozpoczynającego się jutro Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Radców Prawnych będzie rozpatrzenie zmian w zawodowym Kodeksie Etyki. Poprawki mają ułatwić kancelariom informowanie o swojej działalności we wszystkich kanałach komunikacji, a faktycznie otwierają furtkę do prowadzenia kampanii reklamowych – informuje serwis Prawo.pl.

Jak czytamy na portalu Prawo.pl, Kodeks Etyki Radcy Prawnego już w obecnym kształcie wskazuje, że informowanie o wykonywaniu zawodu oraz działalności z nim związanej jest prawem radcy prawnego. Równocześnie podkreśla, że chodzi o działania niestanowiące bezpośredniej propozycji zawarcia umowy z konkretnym klientem, bez względu na jego formę, treść i środki techniczne.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Radców Prawnych, zwołany na 6 lipca, czyli w 40-lecie uchwalenia ustawy regulującej wykonywanie tej profesji, może jednak znacząco zliberalizować te przepisy. W nowym Kodeksie znaleźć się ma bowiem definicja informowania o wykonywaniu zawodu. W myśl propozycji ma to być komunikacja mająca na celu bezpośrednią lub pośrednią promocję radcy prawnego, jego wizerunku, wykonywania zawodu lub kancelarii bez względu na treść, formę lub środki komunikacji. Co więcej, radcy mają mieć możliwość wykorzystywania przy tym komunikacji pochodzącej od podmiotu zewnętrznego w imieniu, na rzecz lub w swoim interesie – informuje serwis Prawo.pl.

„To kontynuacja zmian, które zapoczątkowano w 2007 roku, a ograniczenia dotyczyć będą, podobnie jak obecnie, treści (np. promocja nieprawdziwa, wprowadzająca w błąd, nierzeczowa) lub sposobu informowania (np. promocja nachalna, agresywna, w niewłaściwym miejscu)” – tłumaczy w rozmowie z portalem Włodzimierz Chróścik, prezes Krajowej Radcy Radców Prawnych.

Pytana przez Prawo.pl o subtelną różnicę pomiędzy „informowaniem” a „reklamowaniem” Anna Sularz, właścicielka kancelarii radcy prawnego wyjaśnia, że zaproponowane zmiany to pierwszy krok w procesie nadążania Kodeksu Etyki Zawodu Radcy Prawnego za dynamicznie zmieniającą się rzeczywistością.

„Wielu radców prawnych odnajduje się w sieci, prowadzi konta w social mediach, pisze blogi prawnicze – zgodnie z naczelną zasadą: >>nie ma Cię w internecie, to znaczy, że nie istniejesz<<. Dzięki wprowadzonej zmianie nie będzie wątpliwości, że taka aktywność pozostaje zgodna z zapisami Kodeksu Etyki. Marketing prawniczy, jeszcze do niedawna raczkujący, któremu nie dawano większych szans, dziś ma spory udział w rynku usług” – tłumaczy ekspertka.

Pełny tekst artykułu: https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/radca-prawny-a-reklama-zmiany-w-kodeksie-etyki,516015.html

Źródło informacji: PAP MediaRoom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:PAP MediaRoom

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content