18,6 C
Warszawa
poniedziałek, 2 października, 2023

MS: Fundusz Sprawiedliwości wspiera samorządy i organizacje pozarządowe pomagające ofiarom wojny na Ukrainie(komunikat)

26,463FaniLubię

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jako dysponent Funduszu Sprawiedliwości zdecydował o przekazaniu środków finansowych stowarzyszeniom i fundacjom oraz samorządom pomagającym ofiarom rosyjskiej napaści na Ukrainę.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Prowadzona przez organizacje pozarządowe, działająca na terenie całego kraju, Sieć Ośrodków Pomocy Pokrzywdzonym, oferuje wszystkim pokrzywdzonym napaścią Rosji na Ukrainę bezpłatną pomoc psychologiczną, prawną oraz materialną.

Ze środków Funduszu Sprawiedliwości na terenie województwa wielkopolskiego zapewniono tymczasowe zakwaterowanie dla 80 osób, głównie dla matek z dziećmi. W województwie podkarpackim zorganizowano tymczasowe zakwaterowanie i wyżywienie dla 89 osób, w tym dla 59 dzieci. Pomocą objęto m.in. podopiecznych ewakuowanego domu dziecka z Ukrainy. Przygotowywane jest wsparcie dla kolejnej grupy.

W województwie lubelskim w najbliższych dniach planem pomocy zostanie objętych jest 50 uchodźców. Wsparcie dla uciekających przed rosyjską agresją jest przygotowywane również na terenie województwa małopolskiego i podlaskiego.

W pomoc zaangażowały się nie tylko organizacje działające na terenach położonych przy granicy z Ukrainą. Aby jak najszybciej reagować, stowarzyszenie i fundacje, które kierują ośrodkami pomocy, są w stałym kontakcie z lokalnymi władzami samorządowymi.

Wykaz placówek, gdzie uchodźcy mogą otrzymać pomoc znajduje się na stronie: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/.

Biuro Komunikacji i Promocji

Ministerstwo Sprawiedliwości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:PAP MediaRoom

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content