-0,2 C
Warszawa
piątek, 9 grudnia, 2022

„Eliminacje – Dolny Śląsk Cybertron 2022”

26,463FaniLubię

Samorząd Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli oraz Stowarzyszeniem Startup Founders ogłosili konkurs, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa wśród uczniów szkół ponadpodstawowych z Dolnego Śląska. Na zwycięzców eliminacji czeka wyjazd do Czech oraz udział w konkursie „Czech Cybertron 2022”.

Rozwój umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa staje się coraz bardziej kluczowy, szczególnie w obliczu obecnej sytuacji. Konkurs, który przygotowaliśmy ma przede wszystkim zainteresować młodych ludzi tematem cyberbezpieczeństwa i zachęcić ich do zgłębiania wiedzy w obszarze współczesnych zagrożeń cyfrowych. Dodatkowo konkurs będzie ciekawą formą integracji młodzieży z Polski oraz Czech. Dziesięcioro najlepszych uczestników, wyłonionych w dolnośląskich eliminacjach będzie miało okazję współpracować ze swoimi rówieśnikami z sąsiedniego kraju. Jesienią planujemy zorganizowanie Cybertronu na terenie Dolnego Śląska, na który zaprosimy uczniów z Kraju Hradeckiego

mówi Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Eliminacje

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Do eliminacji mogą zgłaszać się dwuosobowe zespoły ze szkół ponadpodstawowych z Dolnego Śląska. Zadaniem eliminacyjnym dla uczniów będzie przejście gry symulującej ochronę lub hackowanie podatności infrastruktury krytycznej.

Celem symulacji jest namierzenie jednego z systemów krytycznej infrastruktury wroga, zlokalizowanie wszystkich podatności, ominięcie zabezpieczeń oraz zatrzymanie systemu przesyłu danych. Uczestnicy gry będą zdobywać flagi określające kolejne, coraz trudniejsze etapy weryfikacji konkursowej. Eliminacje odbędą się w dniach 19-20 marca 2022r.

W ramach eliminacji wyłonionych zostanie 5 najlepszych dwuosobowych zespołów. Nagrodą dla laureatów będzie wyjazd do czeskiego Hradec Kralove oraz udział w konkursie „Czech Cybertron 2022” w dniach 27-28 kwietnia 2022r.

Warunkiem koniecznym przystąpienia do eliminacji jest zgłoszenie uczestników na stronie https://cybertron.edu.pl. Termin zgłoszeń trwa od 01 marca 2022r. godz. 00:00 do 14 marca 2022r. godz. 23:59.

Ogłoszenie wyników eliminacji nastąpi: 25 marca 2022r. na stronie https://cybertron.edu.pl

Integracja z czeską młodzieżą

Wyłonieni w ramach eliminacji dolnośląscy laureaci wezmą udział w konkursie „Czech Cybertron 2022”, który będzie okazją do współpracy z rówieśnikami z Czech. Tym razem uczestnicy konkursu zmierzą się z symulacją, której celem będzie ochrona elektrowni i systemu sterowania przed możliwymi cyberatakami. Do zwycięstwa konieczne będzie wczesne wykrycie cyberataku, wyeliminowanie jego skutków oraz analiza kryminalistyczna całego procesu.

Realizator dolnośląskich eliminacji

Stowarzyszenie Startup Founders jest organizacją non-profit zrzeszającą twórców startupów, innowatorów i przedsiębiorców. W trakcie spotkań poświęconym rozwiązaniom problemów biznesowych i technologicznych, członkowie SF wymieniają się wiedzą i kształtują pozytywne nawyki do tworzenia biznesu.

Do działań statutowych SF należy m.in. działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości. Dla wielu członków SF rozwój jest rozumiany głównie jako rozwój poprzez technologię. Stąd też naturalne zainteresowanie problematyką bezpieczeństwa IT.

Cyberbezpieczeństwo i edukacja młodych kadr nie tylko wpisuje się w charakter działalności Stowarzyszenia Startup Founders, ale także odpowiada szeroko rozumianemu pożytkowi publicznemu. Współpraca przy organizacji tego wydarzenia jest dla nas bardzo ważna. Poprzez promocję dobrych praktyk w tworzeniu i nadzorze nad infrastrukturą IT chcemy odkryć nowe talenty wśród młodych ludzi. Ze względu na konieczność odpowiedniego zabezpieczania produktów i usług dostępnych online, wzrasta dziś zapotrzebowanie na wsparcie kadr IT specjalistami z zakresu szeroko pojętego cyberbezpieczeństwa

– mówi Kamil Paśko Prezes Zarządu Stowarzyszenia Startup Founders.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content