-2,3 C
Warszawa
sobota, 2 grudnia, 2023

Niemiecki konstytucjonalista: orzeczenie polskiego TK ws. aborcji jest słuszne

26,463FaniLubię

Odrzucenie przez polski Trybunał Konstytucyjny dopuszczalności przerywania ciąży ze względu na przesłanki embriopatologiczne jest słuszną decyzją, która wynika z konstytucyjnych gwarancji godności każdego człowieka – wypowiedział się prof. Christian Hillgruber na łamach niemieckiego dziennika Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Prof. Hillgruber wykłada prawo konstytucyjne i wyznaniowe na Uniwersytecie w Bonn. W swojej wypowiedzi podkreślał, że wyrok polskiego TK opierał się na wartości życia ludzkiego, które jest chronione w każdej fazie rozwoju. Wynika to z konstytucyjnych gwarancji przyrodzonej i niezbywalnej godności każdego człowieka, która jest źródłem wolności i praw.

Orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego dobitnie przypomina nam o tym, że zgodnie z konstytucją, która przyznaje każdej i każdemu taką samą godność i takie samo prawo do życia, niepełnosprawność danego człowieka – nawet bardzo daleko idąca – nigdy nie może zostać prawnie uznana za powód do tego, by przed narodzeniem położyć kres jego życiu

– podkreśla w opublikowanym na stronach gazety komentarzu Hillgruber.
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Prawnik podkreślił, że nienarodzone dziecko, jako istota ludzka, ma prawo do niezbywalnej godności i wiążących się z nią praw, w tym prawa do życia. Prawnik dodał, że wyrok TK, który wywołał ogromne oburzenie w Polsce i za granicą, ze względu również na problematyczną pod względem prawnym obsadę, zasługuje na aprobatę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
276SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content