23.7 C
Warszawa
niedziela, 19 maja, 2024

Premier spotkał się z Ministrem Gospodarki i Planowania Królestwa Arabii Saudyjskiej

26,463FaniLubię

Współpraca gospodarcza to główny temat rozmów premiera Mateusza Morawieckiego z Ministrem Gospodarki i Planowania Królestwa Arabii Saudyjskiej Faisalem bin Fadhilem Alibrahim. Politycy omówili także kwestie zacieśnienia relacji dwustronnych.

Rozszerzenie dwustronnej współpracy

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z Ministrem Gospodarki i Planowania Królestwa Arabii Saudyjskiej Faisalem bin Fadhilem Alibrahim o zacieśnianiu współpracy między Polską a Królestwem Arabii Saudyjskiej pod względem politycznym, jak i gospodarczym.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Ważnym elementem rozmowy była współpraca energetyczna, w sferze m.in. energii odnawialnej. Królestwo Arabii Saudyjskiej docenia rozwój gospodarczy Polski. Politycy poruszyli też temat wzajemnych inwestycji i wymiany handlowej.

Dalsze wsparcie dla Ukrainy

Podczas spotkania premier podkreślił konieczność kontynuowania wielowymiarowego wsparcia Ukrainy. Podziękował Arabii Saudyjskiej za zaangażowanie na rzecz pomocy Ukrainie
i uchodźcom.

Wizyta szefa polskiego rządu w Arabii Saudyjskiej

Premier Mateusz Morawiecki w marcu 2023 roku spotkał się w Rijadzie z Jego Królewską Wysokością Księciem Mohammedem bin Salman bin Abdulaziz Al Saudem, Księciem Koronnym i Premierem Arabii Saudyjskiej. Politycy omówili wówczas aktualne stosunki dwustronne i dalszą współpracę w zakresie dostaw ropy do Polski.

Czytaj więcej o wizycie w Rijadzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content