23.7 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

Gala Dolnośląska z okazji Światowego Dnia Turystyki

26,463FaniLubię

We Wrocławiu odbyła się Gala Dolnośląska z okazji Światowego Dnia Turystyki. Podczas uroczystości organizowanej przez Dolnośląską Izbę Turystyki oraz Dolnośląską Organizację Turystyczną wręczono wyróżnienia dla najbardziej zasłużonych dla rozwoju turystyki osób, podmiotów i inicjatyw. Krzysztof Maj – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego – wraz z Adamem Zawadą – Prezesem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej – wręczyli certyfikaty za Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska 2022.

– To nie jest łatwy czas dla większości branż, turystyka nie jest tutaj wyjątkiem. Najpierw musieliście stawić czoła pandemii, a teraz inflacji wywołanej wojną. Chcę wam pogratulować i podziękować za waszą wytrwałość w pokonywaniu tych trudności. Koszty transportu rosną, dlatego stawiamy mocniejszy akcent na rozwój turystyki lokalnej. Zależy nam, aby Dolnoślązacy dobrze poznali swój region. W działaniach promocyjnych, jako samorząd województwa, będziemy was wspierać – mówił do uczestników gali Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Najlepszy Produkt Turystyczny to certyfikat, który wskazuje turystyczne gwiazdy regionu. Nagradzane są atrakcje turystyczne, regiony oraz imprezy, które są popularne wśród turystów, ale oceniany jest również ich rozwój i wpływ na branżę turystyczną.

W konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska w 2022 roku zdobywcami Certyfikatu zostali:

  1. Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, to podróż w czasie dla wszystkich pokoleń. Utworzone w 2002 r. przez małżeństwo pasjonatów muzeum prezentuje dziś przeszło 5 tys. eksponatów z całego świata.
  1. Warsztaty Kreatywne w Krainie Wygasłych Wulkanów skupione w Kaczawskiej Sieci Współpracy to przykład udanego zaprezentowania oferty turystycznej regionu Pogórza Kaczawskiego i Gór Kaczawskich i bardzo szeroka propozycja warsztatów tematycznych dla wszystkich grup wiekowych.
  1. Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, obiekt prezentujący dawne techniki górnicze, posiadający unikatowe zabytki techniki zarówno ruchome jak i nieruchome.  Ciekawa ekspozycja i kompleksowa oferta dla grup szkolnych.

Certyfikat Specjalny, czyli nagrodę dla najlepszego „młodego” produktu turystycznego na Dolnym Śląsku (tzn. funkcjonującego nie dłużej niż 2 lata) otrzymał:

R 26 PARK Skatepark Wałbrzych – jedyny całoroczny kryty skatepark w Wałbrzychu. Największa oferta dla wrotkarzy, rolkarzy, rowerzystów i skaterów na południe od Wrocławia.

Złoty Certyfikat otrzymało:

Zoo Wrocław – ogród zoologiczny z największą liczbą zwierząt w Polsce oraz największą liczbą gatunków zwierząt. Wysoko oceniona została ciągle rozwijana działalność ochroniarska i ratowanie zagrożonych gatunków.

Celem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska jest wspieranie rozwoju turystyki na Dolnym Śląsku poprzez wskazanie turystom miejsc i inicjatyw, które dają wiele możliwości spędzenia wolnego czasu w ciekawy sposób.  Do tej pory łącznie kilkanaście obiektów oraz imprez na Dolnym Śląsku otrzymało certyfikaty, które w ciągu ostatnich lat stały się prawdziwym znakiem jakości dla branży. 

Laureaci regionalnego etapu wezmą teraz udział w ogólnopolskim konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny, który rozstrzyga Polska Organizacja Turystyczna. Certyfikat POT podnosi rangę produktu turystycznego. Jest cenną nagrodą zarówno pod względem wizerunkowym, jak i marketingowym.

Źródło: Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content