23.7 C
Warszawa
niedziela, 19 maja, 2024

Premier: Fronty na których rozgrywa się wojna to również energetyka i gospodarka

26,463FaniLubię

Dzisiaj w Warszawie odbyła się ważna międzynarodowa konferencja „Europe-Poland-Ukraine. Rebuild Together” – na temat współpracy w pomocy dla Ukrainy.

Kolejne fronty na których rozgrywa się ta wojna to energetyka i gospodarka – niestety Putinowi udaje się wprowadzić cały wolny świat w stan drżenia, niepewności i potężnych napięć gospodarczych. By ją wygrać, nie wystarczy samo uwolnienie od Rosji okupowanych terenów Ukrainy – żeby naprawdę wygrać, musimy na nowo zbudować architekturę bezpieczeństwa, która musi posługiwać się zupełnie innymi paradygmatami w sferze energetyki, gospodarki i współpracy handlowej. Inwestycje takie jak Przekop Mierzei Wiślanej, Gazociąg Bałtycki czy Centralny Port Komunikacyjny, obok wielkich szans gospodarczych, dają nam również uniezależnienie od sztucznie zawyżanych cen surowców kupowanych od bandyckich państw. Robimy wszystko, by bezpiecznie przeprowadzić polską gospodarkę przez ten wyjątkowo trudny okres.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Kiedy patrzymy na aktualne okoliczności geopolityczne, mamy do czynienia z pewnego rodzaju chaosem w interpretacji tego, co się wokół nas dzieje. Jesteśmy świadkami ogromnej zmiany, która zachodzi na naszych oczach – nie tylko na froncie ukraińskim, gdzie toczy się bohaterska walka o wolność Ukrainy oraz spokój i bezpieczeństwo całej Europy, a być może i całego świata.

Dlatego walczymy z rosyjską propagandą i staramy się uświadamiać opinię publiczną na Zachodzie o tym, co dzieje się na wschodzie Europy – m.in. poprzez takie akcje jak #StopRussiaNow. Ten front walk jest równie ważny, ponieważ jeśli spadnie poparcie dla walki o wolność, demokrację i praworządność na Ukrainie, to na pewno dużo trudniej będzie jej pozyskiwać wsparcie finansowe i militarne.

Jestem przekonany, że ta walka Ukrainy i Polski będzie zwycięska.

Niech żyje wolna Ukraina, niech żyje Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content