1,8 C
Warszawa
środa, 30 listopada, 2022

Skwer siostry Kowalskiej – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

To już prawdziwa „skwerowa rewolucja”. Po Krakowie i Płocku kolejne miasto uhonorowało wielkiego człowieka Kościoła nadaniem jego imienia miejskiemu skwerowi. Stało się tak w Przasnyszu. Jak donosi portal www.infoprzasnysz.com, miejsce przy ul. św. Wojciecha – pomiędzy przasnyskim rynkiem i parafią św. Wojciecha – nosić będzie imię klaryski kapucynki. bł. Marii Teresy Kowalskiej.

„Nadanie skwerowi nazwy «bł. Marii Teresy Kowalskiej kapucynki» uhonoruje służbę Bogu, jaką siostra pełniła w latach 1923-1941 w przasnyskim klasztorze klarysek kapucynek” – napisano w uzasadnieniu uchwały.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Maria Teresa Kowalska (1902-1941) przyszła na świat w 1902 r. w Warszawie w rodzinie ateistycznej. Mając 21 lat, wstąpiła do klasztoru klarysek kapucynek w Przasnyszu. Niemcy aresztowali ją z całą przasnyską wspólnotą 2 kwietnia 1941 r. i umieścili w obozie koncentracyjnym w Działdowie. Siostra Maria Teresa zmarła tam 25 lipca 1941 r. W chwili śmierci miała 38 lat, a – jak czytamy na portalu infoprzasnysz.com – „w przekonaniu sióstr ofiara cierpienia i męczeńskiej śmierci Błogosławionej wyjednała pozostałym siostrom rychłe uwolnienie i przeżycie koszmaru drugiej wojny światowej”. Jan Paweł II beatyfikował ją w gronie 108 Męczenników drugiej wojny światowej.

fot. Sony Pictures Strony przygotował Henryk Bejda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content