Warszawa
sobota, 4 maja, 2024

Strażak z Wrocławia najlepszym biegaczem górskim na świecie!

26,463FaniLubię

Mł. asp. Bartłomiej Przedwojewski, pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 w KM PSP Wrocław zdobył Puchar Świata w Biegach Górskich.

W dniach 28 października – 1 listopada 2020 r. na Azorach (Portugalia), odbył się finał Pucharu Świata w Biegach Górskich. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, przeprowadzając te zawody w trudnym dla wszystkich czasie pandemii koronawirusa. Aż czworo Polaków stanęło do walki o puchar, jednak to Bartłomiej Przedwojewski okazał się najlepszy. Jak sam wskazał, na ten sukces pracował cały rok. Mł. asp. Bartłomiej Przedwojewski pełni na co dzień służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 w KM PSP Wrocław.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Na końcowy wynik zawodów składał się łączny czas uzyskany w czterech biegach. Biegi były przeprowadzane dzień po dniu na archipelagu wulkanicznych wysp na środku Oceanu Atlantyckiego. W trakcie wszystkich czterech etapów zawodnicy przebiegli łącznie ponad 110 km, a całościowe przewyższenie (całkowita wysokość podbiegu) wyniosło 5000 m. Mł. asp. Bartłomiej Przedwojewski wygrał 2 etapy, a na pozostałych dwóch zdobył drugie miejsce. Jego łączny czas to 9 godzin 10 minut. W klasyfikacji generalnej wyprzedził Jima Walmsley’a (USA) o ponad 7 minut. Na trzecim stopniu podium stanął Francuz Frederic Tranchand.