22.8 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Jolanta Sosnowska o tych, którym Polacy zawdzięczają najwięcej

26,463FaniLubię

Wydawnictwo Biały Kruk zaprasza na spotkanie z wyjątkową pisarką, autorką m.in. najobszerniejszej i najbardziej wnikliwej biografii św. Jana Pawła Wielkiego. Jej wieczór autorski będzie miał miejsce w piątek 14 kwietnia o godz. 18.30 w Agere Contra – kawiarni z duszą przy ul. Chłodnej 2/18 w Warszawie.

Jolanta Sosnowska znana jest nie tylko jako ta, spod pióra której wyszła monumentalna, największa na świecie, czterotomowa opowieść o papieżu – Polaku. Jakże trafny jest już sam tytuł: „Hetman Chrystusa”! Jej dziełem jest też pierwsza polska biografia papieża Benedykta XVI. Kilka lat temu fascynację polskich czytelników a zarazem furię lewaków i postkomuny wzbudził okazały tom pt. „Ty masz zwyciężać! Opowieść o arcybiskupie Marku Jędraszewskim”. Nie mniejsze wrażenie wywołały „Życie św. Brata Alberta” i „Prawy i Sprawiedliwy. Życie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki”. Jednym z wydawniczych majstersztyków, zawierających świetne w czytaniu opowieści o wielkich ludziach i wielkich sprawach okazała się wydany w roku 2016 tom pt. „Apostołowie Bożego Miłosierdzia”. Z kolei postać jednej z największych osobowości naszego Kościoła świetnie przybliżyła biograficzna opowieść pt. „Kardynał polskich serc. Ksiądz kardynał Stanisław Nagy 1921 – 2013”. Każdy, kto z historią tą się zapoznał, chętnie sięgał także po dzieło pt. „Ars. Dzieje życia św. Jana Marii Vianneya”. Jolanta Sosnowska zajmuje się także twórczością translatorską a przekładów dokonuje zarówno z języków obcych na polski, jak także swymi tłumaczeniami udostępniając czytelnikom zagranicznym dzieła naszej ojczystej literatury.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-
Tajemnica opuszczenia Łodzi Piotrowej – spotkanie autorskie z Jolantą Sosnowską w Warszawie

Przez parę dziesięcioleci Sosnowska zajmowała się także krytyką filmową i publicystyką. Jest laureatką wielu nagród literackich, jej utwory kilkukrotnie wyróżniane były przez „Magazyn Literacki Książki” tytułem Książki Miesiąca i Książki Roku. Tym, co zawsze cechuje twórczość Jolanty Sosnowskiej, jest wrodzona troska o piękno języka oraz ogromna erudycja.

Wieczoru autorskiego z pisarką tak niezwykłą żal przegapić. A każdy, kto nie będzie miał możliwości uczestnictwa, tym bardziej powinien sięgnąć do jej dzieł znakomitych i zawsze wydanych z najwyższą troską o jakość oraz szatę graficzną. Nie tylko przecież wartościowa treść, ale i znakomita jej oprawa są znakami firmowymi Wydawnictwa Biały Kruk.

Artur Adamski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content