16,3 C
Warszawa
wtorek, 26 września, 2023

Polsko-czeski turniej piłki ręcznej w Karpaczu

26,463FaniLubię

W dniach 21-22 kwietnia 2022 r. w Dolnośląskim Zespole Szkół w Karpaczu obył się młodzieżowy polsko-czeski turniej piłki ręcznej, zorganizowany w ramach współpracy Dolnego Śląska z Krajem Kralovohradeckim.

Turniej Piłki Ręcznej to kolejne wydarzenie, które zorganizowaliśmy dla naszej młodzieży w ramach współpracy międzyregionalnej Dolnego Śląska z Krajem Kralovohradeckim. Wymiany uczniów z obu regionów to dobra okazja do rozwijania umiejętności pod okiem ekspertów, ale również szansa na nawiązanie nowych przyjaźni i aktywne spędzenie czasu. Współpraca z naszymi czeskimi sąsiadami układa się bardzo dobrze, dlatego z pewnością będziemy organizować kolejne wydarzenia integrujące młodzieżmówi Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Zawodnicy z czterech klubów (dwóch ze strony czeskiej, dwóch ze strony polskiej) odbyli specjalne treningi, a następnie rozegrali mecze towarzyskie. Treningi oraz turniej poprowadzili wybitni trenerzy Iwona Niedźwiedź – była reprezentantka Polski, ambasadorka szkoły w Karpaczu oraz Peter Babak – były trener reprezentacji Czech.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Stronę polską reprezentowała drużyna dziewcząt piłki ręcznej MKS Karkonosze Jelenia Góra i chłopców Młodzieżowego Stowarzyszenia „Siódemka” z Legnicy. Stronę czeską natomiast reprezentowała Soupiska Druzstva TJ Nachod – dziewczęta oraz Soupiska Druzsva C.S. CARGO HBC JICIN – chłopcy. Łącznie w turnieju wzięło udział 18 osób z każdej z drużyn tj. 72 osoby.

Na międzynarodowej konferencji polsko-czeskiej, która odbyła się w Karpaczu w marcu 2022 r. zapadła decyzja o podjęciu współpracy i wymianie szkół z Dolnego Śląska i Kraju Kralovohradeckiego. Wymiana ta między innymi dotyczyła warsztatów gastronomicznych oraz rozgrywek sportowych w piłkę ręczną chłopców i dziewcząt. Jesteśmy dumni, że możemy gości młodzieżowe drużyny piłki ręcznej w naszej szkole, która ma długą tradycje i osiągnęła wiele sukcesów sportowych – mówi Bogusława Kozłowska Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu.

22 kwietnia o godz. 13.00 odbyła się uroczysta Gala podsumowująca cały turniej oraz wręczenie pamiątkowych koszulek i pucharów. W wydarzeniu wzięli udział między innymi: Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, ArnoštŠtěpánekZastępca Hetmana Kraju Kralovohradeckiegooraz Marcin Zubek Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Chciałem bardzo serdecznie podziękować za zaproszenie na tak wspaniałe wydarzenie. Mam nadzieję, że będzie ono korzystne dla Waszego rozwoju sportowego, podnoszenia poziomu umiejętności i doprowadzi młodzież zarówno polską, jak i czeską na światową arenę piłki ręcznej – w ten sposób zwrócił się do uczestników Marcin Zubek Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content