3,4 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024

Dogadajcie się z frankowiczami! KNF daje bankom remedium.

26,463FaniLubię

Podczas spotkania zorganizowanego przez Związek Banków Polskich przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego przedstawił propozycję konsensusu, który mógłby ostatecznie rozwiązać problem tzw. kredytów frankowych. Jacek Jastrzębski zachęcił banki do zaoferowania swoim klientom porozumień, zamiast angażowania się w zawiłe procesy sądowe. Zastrzegł równocześnie, że być może jest to ostatnia szansa na „spójną i sprawiedliwą propozycję”, która powstrzyma dalsze narastanie antagonizmów między bankami a klientami.

„Uważam, że rozwiązanie, które zakładałoby zaoferowanie przez banki klientom np. dobrowolnej możliwości zawierania porozumień, na mocy której klient rozliczałby się z bankiem tak, jak gdyby jego kredyt od początku był kredytem złotowym oprocentowanym według odpowiedniej stopy WIBOR powiększonej o stosowaną historycznie dla takich kredytów marżę, jest rozwiązaniem najbardziej spójnym” 

WSKAZYWAŁ PRZEWODNICZĄCY KNF JACEK JASTRZĘBSKI 

„Rozwiązanie, które zostałoby zaproponowane przez banki dobrowolnie musiałoby zapewniać klientom taki poziom korzyści ekonomicznych, który będzie powodował, że będzie to realna alternatywa w stosunku do ścieżki sądowej” 

– MÓWIŁ JASTRZĘBSKI.

Rozwiązanie zaproponowane przez Jacka Jastrzębskiego to jedna z bardziej korzystnych możliwości wypracowania ostatecznej strategii działania banków wobec tonących w długach frankowiczów, którzy coraz liczniej wygrywają procesy sądowe o stwierdzenie nieważności umów kredytu. Jest to również strategia, którą osobiście popieram i zachęcałem instytucje państwowe do podjęcia kroków w tym kierunku. Z tego powodu należy liczyć na realną szansę ostatecznego rozwiązania kwestii kredytów frankowych, z pominięciem dłużących się procesów sądowych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content