0,3 C
Warszawa
środa, 3 marca, 2021

Dogadajcie się z frankowiczami! KNF daje bankom remedium.

27,099FaniLubię

Podczas spotkania zorganizowanego przez Związek Banków Polskich przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego przedstawił propozycję konsensusu, który mógłby ostatecznie rozwiązać problem tzw. kredytów frankowych. Jacek Jastrzębski zachęcił banki do zaoferowania swoim klientom porozumień, zamiast angażowania się w zawiłe procesy sądowe. Zastrzegł równocześnie, że być może jest to ostatnia szansa na “spójną i sprawiedliwą propozycję”, która powstrzyma dalsze narastanie antagonizmów między bankami a klientami.

“Uważam, że rozwiązanie, które zakładałoby zaoferowanie przez banki klientom np. dobrowolnej możliwości zawierania porozumień, na mocy której klient rozliczałby się z bankiem tak, jak gdyby jego kredyt od początku był kredytem złotowym oprocentowanym według odpowiedniej stopy WIBOR powiększonej o stosowaną historycznie dla takich kredytów marżę, jest rozwiązaniem najbardziej spójnym” 

WSKAZYWAŁ PRZEWODNICZĄCY KNF JACEK JASTRZĘBSKI 

“Rozwiązanie, które zostałoby zaproponowane przez banki dobrowolnie musiałoby zapewniać klientom taki poziom korzyści ekonomicznych, który będzie powodował, że będzie to realna alternatywa w stosunku do ścieżki sądowej” 

– MÓWIŁ JASTRZĘBSKI.

Rozwiązanie zaproponowane przez Jacka Jastrzębskiego to jedna z bardziej korzystnych możliwości wypracowania ostatecznej strategii działania banków wobec tonących w długach frankowiczów, którzy coraz liczniej wygrywają procesy sądowe o stwierdzenie nieważności umów kredytu. Jest to również strategia, którą osobiście popieram i zachęcałem instytucje państwowe do podjęcia kroków w tym kierunku. Z tego powodu należy liczyć na realną szansę ostatecznego rozwiązania kwestii kredytów frankowych, z pominięciem dłużących się procesów sądowych. 

27,099FaniLubię

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Pozostańmy w kontakcie

27,099FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
Biden isn’t going to...

Michael O'Hanlon explains why President Joe Biden will not make Saudi Arabia “a pariah” due to the economic...

Google News | 26 Feb, 2021
Biden administration conducts strike...

The airstrike on a border post follows a recent attack on a base used by U.S. forces in...

Google News | 26 Feb, 2021
Top Senate Official Disqualifies...

The parliamentarian ruled that the provision, which would gradually increase the wage to $15 an hour, violated the...

Google News | 26 Feb, 2021
McConnell would support Trump...

The remark comes amid a row between the former president and the Senate minority leader in the wake...

Google News | 26 Feb, 2021
Manhattan DA faces critical...

At the helm of the most significant criminal investigation facing Donald Trump, his family and his business, Manhattan's...

Google News | 25 Feb, 2021
Powered by NewsAPI.org
- Reklama -

Najnowsze Artykuły