9,9 C
Warszawa
niedziela, 26 marca, 2023

Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami

26,463FaniLubię

W dniu 13 maja przy Operze Wrocławskiej świętowaliśmy zorganizowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Wydarzenie miało formę pikniku. Piknik był wspaniałą okazją do integracji ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami oraz do zamanifestowania ich godności.

Na początku maja w całym województwie organizowanych jest wiele imprez z okazji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami obchodzonego 5 maja. Nasz piknik jest zwieńczeniem tych wszystkich wydarzeń. Muzyka, sztuka, możliwość pracy czy uruchamianie samodzielności – wszystkie te dziedziny mogą być drogą do godnego życia. – mówi Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Podczas wydarzenia wystawionych zostało około 30 stoisk, na których organizacje zaprezentowały swoje działania, usługi, piękne wyroby czy rękodzieła, które można było zakupić.

Program imprezy był bardzo bogaty: warsztaty (wyrobu biżuterii i witraży, artystyczne), symulacje niepełnosprawności, gry dla dzieci, wystawy fotografii, catering, czy porady prawne. W namiotach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej można było zapoznać się z ofertą tych instytucji oraz wyrobić kartę EKUZ. Wszystko po to, aby podkreślić godność osób z niepełnosprawnościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content