Putin wyraził gotowość pomocy wojskowej na Białorusi

W niedzielę Prezydent Rosji Władimir Putin odbył rozmowę z Aleksandrem Łukaszenką, w której zadeklarował swoją pomoc w rozwiązaniu problemów z jakimi boryka się Białoruś po wyborach prezydenckich.

0
1240
Szczepionka Władimir Putin
Twitter / Президент России

Prezydenci Rosji i Białorusi odbyli w niedzielę rozmowę telefoniczną, w wyniku której Władimir Putin zapewnił o swojej gotowości w rozwiązaniu problemów wynikających zarówno z zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych dla Białorusi. 

„Ze strony rosyjskiej potwierdzono gotowość okazania niezbędnej pomocy w rozwiązaniu powstałych problemów na podstawie zasad umowy o powstaniu Państwa Związkowego, a także – w razie konieczności – na podstawie Organizacji Traktatu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB)” – to komunikat Kremla opublikowany w niedzielę.  

To już druga oficjalna rozmowa, jaką odbyli obaj prezydenci po wyborach prezydenckich na Białorusi. Łukaszenka wcześniej oświadczył, że „przy pierwszej prośbie zostanie udzielona wszechstronna pomoc w zagwarantowaniu bezpieczeństwa” Białorusi.

Na Białorusi trwają protesty po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich, w których Łukaszenka zdobył 80,1% głosów, a Swiatłana Cichanouska – jego główna kontrkandydatka 10.1%. Według protestujących Białorusinów wybory zostały sfałszowane. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię