Morawiecki: Polska będzie w centrum Europy!

Nie wiemy, gdzie będziemy w 2050 roku, ale wiemy, że Polska będzie w oknem na zachód dla Wschodu i oknem na wschód dla Zachodu. Polska będzie w centrum Europy.

0
1232
Krystian Maj / KPRM

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z obecnymi działaczami NSZZ Solidarność i Solidarności Walczącej podczas Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.

Premier Morawiecki:

Mam do wszystkich przedsiębiorców pewien apel. To Edison opatentował żarówkę i z jego nazwiskiem łączymy rozwój elektryczności. To jest memento dla Polaków – pamiętajmy o komercjalizacji produktów.

Premier Morawiecki:

Spójność klasy politycznej, modernizacja gospodarki – nowoczesny przemysł, automatyka, petrochemia – to wszystko należy do gospodarki przyszłości.

Morawiecki: Zadanie przed nami – gonimy najlepszych i chcemy się dostosowywać do zmiennych warunków, również tych dot. epidemii.

Premier Morawiecki:

Bolączką III RP była nieumiejętność akumulacji kapitału. Kierunki rozwoju będą wytyczone przez nowoczesne rozwiązania w energetyce, rozwiązania chemiczne, petrochemiczne, finansowe i rozwiązania w automatyce i robotyce.

Premier Morawiecki :

Naszą podstawową przesłanką jest zaangażowanie ludzi. Nie byłoby nas tutaj bez #Wiktoria1920, bez tych działaczy z ery #Solidarność – to im się marzyło. Chcemy włączać ludzi i modernizować gospodarkę jak nigdy wcześniej.

Premier Morawiecki:

Zmorą III RP było to, że nie miłość do ojczyzny, ale dziwne hasła były problemami wiodącymi. Dzisiaj potrzebujemy spójności. Od tej współpracy będzie zależała wizja rozwoju oraz zdolność do jej realizacji.

Premier Mateusz Morawiecki:

Na ręce prezesów firm składam podziękowania dla wszystkich firm i pracowników – to dzięki Wam udało się przejść w miarę suchą nogą przez kryzys.

Premier Morawiecki:

Spadek wzrostu gospodarczego dwa razy niższy niż średnia w Unii Europejskiej – to świadczy, że w dobry sposob poprowadziliśmy politykę gospodarczą.

Premier Morawiecki:

Musimy działać wspólnie – zaprosiłem przedstawicieli opozycji do rozmów na temat sytuacji na Białorusi.

Premier Morawiecki:

Sukces Europy Centralnej zależy od naszej solidarności i dzisiaj jesteśmy solidarni z Białorusią. Współpracujemy również w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

Premier Morawiecki:

Dzisiaj stanęliśmy przed dużymi wyzwaniami, ale radzimy sobie lepiej niż inni w tej epidemii. Znamy wykresy dot. tego jak państwa sobie radzą w epidemii i Polska była w najlepszym miejscu.

Premier Morawiecki

To jest nasz obowiązek – rozpatrywanie tego jaka Polska ma być w kolejnych latach. Dzisiaj żyjemy w czasie przełomu. Mamy obowiązek stawiać trudne pytania w dzisiejszych czasach.

Premier Mateusz Morawiecki

Jestem wdzięczny organizatorom tego forum. Przyszłość jest trudna do odgadnięcia, ale nie ma nic ważniejszego w życiu człowieka niż rozpatrywanie kierunków rozwoju gospodarczego.
Zdjęcie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię