20.6 C
Warszawa
środa, 24 lipca, 2024

Facebook usuwa informacje Białego Kruka o treści katolickiej oraz patriotycznej! Konserwatyści i patrioci są traktowani jak faszyści

26,463FaniLubię

W ostatnich kilku dniach Facebook usunął informacje zamieszczone przez wydawnictwo Biały Kruk, które odnosiły się do kwestii światopoglądowych. Platforma skasowała dwa teksty, które zyskały ogromny zasięg i wywołały szeroką dyskusję. Pierwszy artykuł nosił tytuł „Jordan Peterson ostro o ‘miesiącu dumy LGBT’: ‘To festiwal pychy, nie miłości. Celebracja najbardziej niedojrzałych pragnień nie jest powodem do dumy’”. Gdy tekst ten osiągnął prawie 400 tys. wyświetleń, zadziałała od razu Facebookowa globalna cenzura – materiał został natychmiast usunięty. Informacja zawierała krótką diagnozę środowiska LGBT dokonaną przez światowej sławy kanadyjskiego psychologa Jordana Petersona. Facebook uznał ją za nieprzychylną tym środowiskom, a więc automatycznie szkodliwą. Potwierdziło się kolejny raz, że to medium społecznościowe jest de facto instytucją nie tylko ograniczającą wolność słowa, ale także bezwzględnie lobbującą za środowiskami skrajnie liberalnymi i lewackimi.

Drugi artykuł nosił wymowny tytuł „Kanadyjski uniwersytet rekrutuje do pracy. Biali, heteroseksualni mężczyźni nie mają po co słać aplikacji”. Również ten tekst został niezwłocznie zablokowany, mimo że podawał jedynie fakty o konkretnym wykwicie tzw. poprawności politycznej, i to w Kanadzie, nie w Polsce. Z tego wynika, że nie wolno krytykować skrajnych liberałów (niektórzy mówią wprost: neobolszewików) ateizujących – głównie przy pomocy mass mediów – cały świat. A czuwa nad tym ktoś w dalekiej Kalifornii, gdzie jest centrala Facebooka, która korzystając ze zdobyczy techniki, zarzuciła sieć cenzorską dosłownie na cały świat!

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-
W tym czasie narastającej cenzury bardziej niż kiedykolwiek musimy się wzajemnie wspierać. Prawda i wartości oparte na wierze oraz patriotyzmie są zdecydowanie usuwane, a katolicy i patrioci są traktowani jak faszyści. Naszą misją od blisko 30 lat jest nieustannie propagowanie wartości chrześcijańskich oraz patriotycznych. Nadszedł czas, że nie wystarczy propagować tych wartości, że trzeba o nie walczyć. To oznacza walkę o prawdę i wolność słów. 

To nie pierwszy raz, gdy wydawnictwo Biały Kruk spotyka się z blokowaniem prezentowanych przez siebie treści. Tym tekstom nie można zarzucić ani chamstwa, ani nieuczciwości, ani płytkości rozumowania. Jest w nich natomiast często krytyka utopijnych teorii na temat konstrukcji świata i tzw. inżynierii społecznej, jest też propagowanie treści chrześcijańskich i wartości patriotycznych.

Znamy dobrze cenzurę z czasów komuny. W PRL-u było jednak o tyle uczciwiej, że cenzorzy nie byli anonimowi; od samej góry do lokalnych urzędników. Dziś nie mamy pojęcia, kto manipuluje treściami na przykład na Facebooku. Ci prawdziwi inżynierowie światowej komunikacji, czyli treści wrzucanych za darmo na ich konto przez miliony ludzi, nie zamierzają odsłaniać swojego oblicza, podawać nazwiska i adresu. Ani komuna, ani propaganda hitlerowska nie mogły nawet marzyć o tak olbrzymiej skali nadzoru nad puszczanymi w społeczeństwa na całym świecie wiadomościami. Media społecznościowe są bardziej niebezpieczne niż atom; mogą być użyteczne, ale można z nich także skonstruować bombę, która w mig zdemoluje całe kraje i narody. Różnica między bombą atomową a medium społecznościowym jest taka, że tę drugą nie jest łatwo stworzy

– w przeciwieństwie do informacji. Puszczenie w świat jakiejkolwiek wiadomości, nawet najbardziej szkodliwej i zakłamanej, to chwila-moment.

Facebook to firma obliczana na 55 miliardów dolarów rocznych przychodów, z tego około połowa jest zyskiem. Niewiarygodne osiągnięcie bilansowe. Nic dziwnego jednak, że mają taką kasę, skoro mają za darmo wszystkie materiały redakcyjne – otrzymują je gratis każdego dnia i każdej minuty z całego świata. Mogą dzięki temu pozyskiwać wielkie pieniądze z reklam, bo sami przecież niczego konkretnego nie produkują.

Jednakże od dawna już Facebook nie jest zainteresowany tylko kasą. Tę już jego właściciele mają w niepoliczalnych wprost kwotach. Od dawna działają na polu światopoglądowym i zwalczają chrześcijan, głównie katolików, zwalczają konserwatystów, zwalczają zasady Dekalogu, tradycyjną moralność i obyczajowość, lansują aborcję, jednopłciową „rodzinę”. Nic dziwnego, że dziś w świecie dominują poglądy nawet nie lewicowe, ale skrajnie lewicowe. Dominują, bo mają olbrzymie poparcie propagandowe ze strony mass mediów znajdujących się de facto w rękach kilku ludzi na świecie, dalekich od wiary, drwiących z Dekalogu, za to coraz bardziej żądnych kasy i władzy.

Prawda i wartości oparte na wierze oraz patriotyzmie są zdecydowanie usuwane z oferty Facebooka. Katolicy i patrioci są traktowani jak faszyści. W związku z tym wydawnictwo Biały Kruk publikuje następujący apel:

Naszą misją od blisko 30 lat jest nieustannie propagowanie wartości chrześcijańskich oraz patriotycznych. Nadszedł czas, że nie wystarczy propagować tych wartości, że trzeba o nie walczyć. To oznacza walkę o prawdę i wolność słowa. Wydawnictwo Biały Kruk, od lat wierne swoim zasadom, nie ugnie się pod presją żadnego Facebooka – pozostaniemy sobą, polskimi patriotami i katolikami. Będziemy publikować nasze treści, dzielić się nimi z Czytelnikami oraz Widzami i dalej walczyć o prawdę. W imię Boże!

Leszek Sosnowski

W tym czasie narastającej cenzury bardziej niż kiedykolwiek musimy się wzajemnie wspierać. Zachęcamy Państwa do zapisania się do naszego newslettera TUTAJ (https://bialykruk.pl/zapisz-sie), aby być z nami w bezpośrednim kontakcie, z pominięciem tych platform, które nie uznają naszych wartości. Dołączcie również do naszej nowej grupy na Facebooku „Dobre książki, ciekawe newsy – Klub Białego Kruka” (https://www.facebook.com/groups/414747351432935/?locale=pl_PL). I tam możemy wkrótce zostać zablokowani, ale wtedy poszukamy kolejnych sposobów docierania z naszymi treściami do Polaków. Ważne jest, abyśmy nie tylko my szukali patriotów i katolików, ale by i oni nas szukali. By zaopatrywali się w nasze książki oraz filmy, które są świetnymi narzędziami w walce o tradycyjne wartości oraz o suwerenność Ojczyzny. Są to narzędzia bardzo skuteczne, dlatego usiłuje się nam uniemożliwić ich upowszechnianie.

Dlatego przypominamy również, iż możecie Państwo w każdej chwili prenumerować nasz miesięcznik „WPIS – Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Głównym sposobem dystrybucji miesięcznika, uznawanego przez największe autorytety polskiej sceny konserwatywnej za najlepszy w kraju, jest właśnie prenumerata, która obejmuje około 85% nakładu i gwarantuje, że czasopismo dotrze prosto do domu czytelnika. Można poprosić o prenumeratę próbną. Zapraszamy!

LINK do prenumeraty: https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/prenumerata-miesiecznika-wpis-na-rok-2024-wydanie-papierowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content