19.8 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

W Polsce powstanie centrum technologiczne Visa

26,463FaniLubię

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w Polsce powstanie nowoczesny hub technologiczny firmy Visa – jednego ze światowych liderów w branży płatności cyfrowych i bankowości. Będzie to pierwsze w Europie i piąte na świecie takie centrum technologiczne tej firmy. Wybór Polski jasno pokazuje, że jesteśmy bardzo atrakcyjnym krajem do inwestycji w nowe technologie. Zawdzięczamy to między innymi wykształconym i utalentowanym Polkom i Polakom na rynku pracy, ale także stabilnym instytucjom i polityce przyjaznej inwestorom. Nowe inwestycje w naszym kraju to nowe miejsca pracy i wyższe płace.

Hub technologiczny Visa w Polsce to dowód na zaufanie do polskiego rynku

Premier oraz Jakub Kiwior siedzą przy stole.
Premier oraz Jakub Kiwior podczas konferencji prasowej.
Premier oraz Jakub Kiwior siedzą przy stole.

Firma Visa uruchomi w Polsce strategiczne centrum technologii. Będą w nim tworzone nowe produkty oraz rozwiązania IT dla płatności cyfrowych. Przyczyni się także do szerokiego rozwoju otwartej bankowości. Nowoczesny hub technologiczny umożliwi wykorzystanie potencjału talentów w naszym regionie. Firmy z branży nowych technologii widzą w Polsce znakomite warunki do rozwoju i darzą nasz rynek zaufaniem.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

– Cieszę się, że mamy dzisiaj możliwość przedstawienia kolejnej dużej, ciekawej, technologicznej inwestycji u nas w Polsce. Tym razem jedna z najbardziej znanych instytucji na świecie Visa zaufała po raz kolejny Polsce – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. – Taka inwestycja potem ma w sobie taką cechę charakterystyczną, że przyciąga kolejne inwestycje – dodał.

Polska staje się coraz bardziej znanym centrum dla różnego rodzaju hubów, centrów produkcyjnych, technologicznych i usługowych na całym świecie. Duża atrakcyjność inwestycyjna Polski pozytywnie przekłada się na rozwój gospodarczy naszego kraju.

Wykształcenie Polek i Polaków to wielki atut naszego kraju

Decyzja firmy Visa o stworzeniu pierwszego w Europie i piątego na świecie centrum technologicznego właśnie w Polsce to bardzo dobra wiadomość dla naszego rynku pracy. Firma planuje zatrudnić, w związku z inwestycją, 1500 specjalistów z branży IT. Nowe miejsca pracy to nowe perspektywy dla wielu – w szczególności dla młodych.

–  Rozmawialiśmy czy i w jaki sposób konstruować specjalne programy uniwersyteckie, czy techniczne – po to, żeby włączyć do tego nowego hubu technologicznego jak najwięcej osób wysoko wykwalifikowanych – to wszystko zawsze znakomicie wzbogaca nasz model rozwojowy, czyni z naszej gospodarki gospodarkę bardziej konkurencyjną, bardziej zaawansowaną – powiedział szef rządu.

Przyciągamy do Polski firmy z całego świata

Mamy korzystne rozwiązania dla przedsiębiorców krajowych i zagranicznych. Prowadzimy politykę, która zachęca i przyciąga najlepsze firmy z całego świata – w szczególności te, które mogą pomagać rozwijać innowacje polskim firmom. To stanowi o atrakcyjności naszego kraju w oczach inwestorów.

– Cieszę się, że tutaj ten wymiar współpracy transatlantyckiej między Europą, a Stanami Zjednoczonymi w ramach państw wolnego świata pogłębia się i utrwala, poprzez kolejne, potężne inwestycje takich przedsiębiorstw jak Visa. Przedsiębiorstw znanych wszystkim na całym świecie – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content