15.7 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

Wolters Kluwer Polska partnerem technologicznym Naczelnej Rady Adwokackiej

26,463FaniLubię

Cyfrowa Kancelaria to nowy projekt Naczelnej Rady Adwokackiej realizujący kluczową misję digitalizacji adwokatury. Partnerem technologicznym projektu został Wolters Kluwer Legal & Regulatory (LR) w Polsce – światowy lider w dziedzinie informacji, oprogramowania i usług dla profesjonalistów z branży prawniczej.

W dniu 9 maja br. w siedzibie Naczelnej Rady Adwokackiej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Przemysław Rosati oraz prezes Wolters Kluwer Polska Włodzimierz Albin podpisali umowę, która pozwoli Naczelnej Radzie Adwokackiej zrealizować założenie cyfryzacji praktyki adwokackiej. Na mocy zawartej umowy Adwokatura Polska już niebawem będzie mogła zaoferować adwokatom i adwokatkom innowacyjną aplikację do prowadzenia kancelarii. Dostawcą technologicznym tego rozwiązania będzie Wolters Kluwer Polska.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Od cyfryzacji nie ma już odwrotu

Adw. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej:

„Priorytetem Naczelnej Rady Adwokackiej w obecnej kadencji jest m.in. cyfryzacja Adwokatury. A jednym z najważniejszych i kluczowym dla procesu cyfryzacji adwokatury elementem jest cyfryzacja indywidualnych kancelarii adwokackich. Do tego potrzebne są odpowiednie narzędzia – zbudowane z wiarygodnym partnerem, który gwarantuje dostarczenie rozwiązań wspierających pracę adwokatów”.

Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska dodaje:

„Od cyfryzacji zawodu prawnika nie ma już odwrotu. Cieszę się, że wspólnie z Naczelną Radą Adwokacką będziemy mogli wesprzeć cyfryzację praktyki zawodowej adwokatek i adwokatów. Od lat dostarczamy rozwiązania, które czynią pracę prawników wydajniejszą, bezpieczniejszą, ale przede wszystkim wygodniejszą. Nie mam wątpliwości, że efekty projektu realizowanego we współpracy z Naczelną Radą Adwokacją docenią także klienci korzystający z usług kancelarii adwokackich”.

„Konieczne jest uproszczenie i usprawnienie prowadzenia kancelarii, a przy tym integracja i sprawna komunikacja z klientem, wymiarem sprawiedliwości i samorządem adwokackim” – podsumowuje prezes Rosati.

Dzięki współpracy z Wolters Kluwer Polska Adwokatura już wkrótce przedstawi swoim członkom narzędzie do zarządzania pracą kancelarii w formie intuicyjnej i łatwej w obsłudze aplikacji, która zapewnia mobilność, bezpieczeństwo dokumentów oraz integrację z Portalem Informacyjnym Sądów Powszechnych. Funkcjonalności aplikacji zostały określone przez przedstawicieli NRA w taki sposób, aby najlepiej wspierać i usprawnić pracę adwokatów i adwokatek prowadzących własną praktykę.

Nowoczesne środowisko pracy kancelarii adwokackich

Umiejętne wykorzystanie dostępnych rozwiązań technologicznych jest kluczem do podnoszenia efektywności pracy prawników. Cyfrowa Kancelaria w przyszłości będzie kompatybilna z innymi rozwiązaniami wdrażanymi przez NRA, co stworzy dla adwokatek i adwokatów kompletne środowisko pracy oraz zapewni wygodę w realizacji codziennych obowiązków. Szczególnie te mniejsze, indywidualne kancelarie, które nie mają wystarczającego zaplecza technologicznego czy finansowego, będą mogły skorzystać na prowadzeniu swojego biznesu dzięki Cyfrowej Kancelarii.

VIDEO 

KONTAKT:

Karolina Wilczyńska-Rheims
dyrektor działu Kreacji i Projektów Marketingowych
Wolters Kluwer Legal & Regulatory Poland
tel. +48 600 328 144

O Wolters Kluwer

Wolters Kluwer (EURONEXT: WKL) to globalny lider w dziedzinie informacji, oprogramowania oraz usług dla specjalistów w obszarach: ochrony zdrowia, podatków i księgowości, prawa, compliance i ESG. Wspiera swoich klientów w podejmowaniu kluczowych decyzji każdego dnia, dostarczając im eksperckie rozwiązania, które łączą specjalistyczną wiedzę z zaawansowaną technologią.

Przychody Wolters Kluwer w 2022 roku wyniosły 5,5 mld euro. Grupa obsługuje klientów w ponad 180 krajach, prowadzi działalność w ponad 40 krajach i zatrudnia około 20 000 osób na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się w Alphen aan den Rijn, w Holandii.

Więcej informacji na www.wolterskluwer.com, śledź Wolters Kluwer na: LinkedInTwitterFacebookYouTube.

Źródło informacji: Wolters Kluwer Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:PAP MediaRoom

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content