15.3 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Bunt Licealistów – Nowe Orlęta Lwowskie 1945-1955: Wykład Stanisława Srokowskiego

26,463FaniLubię

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy wykład, który odbędzie się w piątek o godzinie 18:00 w miejscu „Pod Jaworem” w urokliwej miejscowości Wielka Lipa. Tego wieczoru będziemy mieli niezwykłą okazję posłuchać pana Stanisława Srokowskiego, który poprowadzi nas przez historię niezłomnych młodzieżowych bohaterów – Nowych Orląt Lwowskich.

Wykład „Bunt Licealistów – Nowe Orlęta Lwowskie 1945-1955” jest kolejnym spotkaniem w cyklu „Przywracanie Pamięci”, którego celem jest ożywienie i upamiętnienie ważnych wydarzeń z historii. To doskonała okazja, by zgłębić wiedzę na temat niezwykłych działań młodych ludzi, którzy stawili czoła trudnym czasom i walczyli o swoje przekonania.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Podczas wykładu pan Stanisław Srokowski, ceniony historyk i znawca tematu, zabierze nas w podróż do czasów powojennych, do miasta Lwowa w latach 1945-1955. Przedstawi historię Nowych Orląt Lwowskich, grupy licealistów, którzy zdecydowali się stanąć w obronie polskości i niezależności kraju w okresie powojennej komunistycznej dyktatury.

Nowe Orlęta Lwowskie to symbol młodzieżowego oporu, odwagi i patriotyzmu. Ich bunt przeciwko represyjnemu reżimowi pozostawił niezatarte ślady w historii Polski. Ta niezwykła historia zasługuje na przypomnienie i godne upamiętnienie, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych historią i losami młodzieży do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wykładzie. Historia Nowych Orląt Lwowskich to historia młodzieżowego buntu, ale także solidarności, odwagi i wytrwałości. W czasach, gdy polskość była zagrożona, ci nieustraszeni licealiści zdecydowali się działać, niezależnie od konsekwencji. Ich historia jest inspiracją dla nas wszystkich, aby nie tracić wiary w nasze idee i wartości.

Nie martwcie się, jeśli nie możecie osobiście dotrzeć do miejscowości Wielka Lipa. Całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na portalu społecznościowym Facebook, dzięki czemu każdy z Was będzie mógł uczestniczyć w wykładzie online. Będziecie mieli okazję zadawać pytania i komentować na bieżąco, aby móc jeszcze głębiej zanurzyć się w tematyce Nowych Orląt Lwowskich.

Nie ma wątpliwości, że wykład „Bunt Licealistów – Nowe Orlęta Lwowskie 1945-1955” pana Stanisława Srokowskiego to wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko przybliży nas do historii, ale również zainspiruje nas do działania. To kolejna odsłona cyklu „Przywracanie Pamięci”, który ma na celu utrwalanie ważnych momentów z historii Polski.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by poszerzyć swoją wiedzę historyczną i odkryć historię niezłomnych młodych ludzi, którzy przeciwstawili się reżimowi. Spotkajmy się w piątek o godzinie 18:00 w miejscu „Pod Jaworem” w miejscowości Wielka Lipa lub dołączcie do nas online na portalu społecznościowym Facebook.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content