26,1 C
Warszawa
czwartek, 1 czerwca, 2023

Całun ma 2000 lat! – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

Kolejne badania potwierdzają autentyczność Całunu Turyńskiego! Wszystko wskazuje na to, że naprawdę pochodził z czasów Chrystusa i najprawdopodobniej był „świadkiem” Jego śmierci i zmartwychwstania. Dla nas, wierzących to w sumie żadna nowość.

Starożytności całunu dowiodły upublicznione w kwietniu br. badania dotyczące datowania rentgenowskiego próbki lnu z Całunu Turyńskiego, przeprowadzone przez włoskich naukowców pod kierownictwem Liberato De Caro z Instytutu Krystalografii Narodowej Rady ds. Badań Naukowych (Istituto di Cristallografia Consiglio Nazionale delle Ricerche) w Bari. „Trzy lata temu opracowaliśmy nową metodę pomiaru naturalnego starzenia celulozy lnianej za pomocą promieni rentgenowskich [metoda „szerokokątnego rozpraszania promieniowania rentgenowskiego”], a następnie przeliczania jej na czas, jaki upłynął od wyprodukowania” – mówił De Caro w wywiadzie dla Edwarda Pentina z amerykańskiego czasopisma „National Catholic Register”.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Badania Włochów po raz kolejny podważyły tym samym wiarygodność ustaleń dokonanych w 1988 r. przez naukowców datujących Całun metodą węgla radioaktywnego 14C. Sugerowano wtedy, że całun ma ok. 700 lat i pochodzi z czasów… średniowiecza. Jak się okazuje, nie jest to prawda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
297SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content