26 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024

Nowoczesny port lotniczy w Radomiu już otwarty

26,463FaniLubię

Budowa portu lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r. to odpowiedź na potrzeby podróżujących i szansa rozwojowa dla regionu. Nowe lotnisko to ponad 400 miejsc pracy. Obiekt odciąży dotychczasowe porty lotnicze – Warszawa-Chopina oraz Warszawa-Modlin, które często są na granicy przepustowości. Lotnisko Warszawa-Radom będzie oferować nowe, komfortowe połączenia w różnych zagranicznych kierunkach.

Nowe możliwości dla Mazowsza

– Radom ma szansę na dodatkowe inwestycje, przyciągnięcie przedsiębiorców i podniesienie poziomu wynagrodzeń, w ślad za tworzeniem nowych miejsc pracy – mówił premier. Zaznaczył, że utworzenie tego portu ma wielki sens infrastrukturalny i logistyczny, związany nie tylko z bieżącymi potrzebami, ale również z całą architekturą infrastruktury logicznej na najbliższą przyszłość.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r. pozwoli na rozwój Radomia i jego okolic. Chcemy ułatwiać dojazd mieszkańcom okolicznych województw, dlatego rozwijamy okoliczną sieć drogową. Niemal jednocześnie otworzymy kluczowy odcinek drogi ekspresowej S7 Lesznowola-Tarczyn Południe. Pozwoli to skrócić czas potrzebny na dotarcie na nowe lotnisko.

Komfortowe podróżowanie i atrakcyjne ceny

Nowe lotnisko w Radomiu umożliwia komfortowe podróżowanie. Obiekt jest atrakcyjny dla pasażerów oraz odpowiada potrzebom linii lotniczych i czarterów. Przewoźnicy mogą zaoferować konkurencyjne ceny, dzięki odpowiednim rozwiązaniom infrastrukturalnym, a dla podróżujących to tańsze podróże.

Projekt Lotniska Warszawa-Radom odpowiada na potrzeby rodzin. Na rodziców z małymi dziećmi czekać będą pokoje opieki dla najmłodszych czy kąciki zabaw. Ponadto terminal lotniska przystosowano do organizacji wydarzeń takich jak: wystawy, koncerty, wykłady, konkursy, pokazy filmowe, animacje dla najmłodszych.

Co oferuje nowy port lotniczy?

  • Lotnisko Warszawa-Radom to najnowocześniejszy port lotniczy w Polsce. Łączy najlepsze praktyki oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa w transporcie lotniczym.
  • Lotnisko znajduje się tylko 3 km od centrum Radomia. Ułatwi dojazd mieszkańcom miasta. 
  • Budynek ma powierzchnię ponad 30 tys. m2. Zapewni on pasażerom komfort i pozwoli uniknąć tłoku.
  • Z myślą o pasażerach w terminalu ulokowane zostaną restauracje, sklepy duty free, czy pokoje opieki nad dziećmi.
  • Troszcząc się o najmłodszych, w strefie ogólnodostępnej, powstanie multimedialne centrum rozrywki i edukacji, które ukaże sekrety latania i podróży kosmicznych.
  • Z Warszawy zostały uruchomione specjalne połączenia autobusowe, których kursy będą dopasowane do siatki połączeń lotniczych.
  • W II kwartale zakończą się inwestycje kolejowe, które pozwolą by pociągi na trasie Warszawa – Radom mogły poruszać się z prędkością 160 km/h, dzięki czemu czas podróży skróci się nawet do 1h i 16 minut.

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content