14.1 C
Warszawa
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się prezydentem Włoch Sergio Mattarellą

26,463FaniLubię

Premier Mateusz Morawiecki gościł w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów prezydenta Włoch Sergio Mattarellę. Spotkanie szefa polskiego rządu z włoskim liderem było okazją do rozmów na tematy związane ze wsparciem Ukrainy, a także na ważne kwestie europejskie i dwustronne. Koordynujemy nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo oraz omawiamy dalsze perspektywy dla naszych krajów. Polska widzi potencjał współpracy dwustronnej w innowacyjnych sektorach, takich jak obronność i lotnictwo.

Polska i Włochy aktywnie współpracują dla bezpieczeństwa Europy

Nasze kraje mają świadomość, że Europa może się stabilnie rozwijać tylko wtedy, kiedy jest zapewnione jej wspólne bezpieczeństwo. Angażujemy się we wzmacnianie obronności – w szczególności na wschodniej flance NATO. Polska i Włochy aktywnie udzielają wsparcia Ukrainie, która odpiera agresję rosyjskiego najeźdźcy. Jednocześnie mamy podobne spojrzenie na kwestie migracyjne, które wymagają od całej Europy rozwiązań długoterminowych, aby bronić europejskich granic. Premier Mateusz Morawiecki omówił te tematy na spotkaniu z prezydentem Sergio Mattarellą.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Wsparcie Ukrainy to inwestycja w stabilną przyszłość Europy

Szef polskiego rządu omówił podczas rozmowy z prezydentem Włoch dalsze możliwe działania  wspierające Ukrainę. Podkreślił również znaczenie wsparcia militarnego i dalszych sankcji na Rosję i Białoruś. Premier Mateusz Morawiecki poruszył także temat zaangażowania w odbudowę Ukrainy.

Wspólne spojrzenie na perspektywy naszych krajów w Europie

Rozmowa premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Sergio Mattarellą to podkreślenie jak wiele łączy nasze kraje – mamy wspólne spojrzenie na kształt Europy w przyszłości. Widzimy także potencjał dwustronnych przedsięwzięć. Omówiono między innymi możliwość podjęcia pogłębionej współpracy w dziedzinach obronności i lotnictwa. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content