19.8 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Więcej OZE na Głównym Rynku GPW – debiut spółki Columbus Energy

26,463FaniLubię

Columbus Energy S.A., lider w dziedzinie fotowoltaiki w Polsce, zadebiutował w środę na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wywodząca się z Krakowa firma, działająca w obszarze energii odnawialnej, warta jest blisko 550 milionów złotych.

Columbus Energy S.A. stała się właśnie szóstym podmiotem z sektora energii odnawialnej notowanym na głównym parkiecie GPW.

„Innowacyjna spółka specjalizuje się w projektowaniu i realizacji wielkoskalowych projektów, takich jak farmy fotowoltaiczne i magazyny energii, oraz małych inwestycji skierowanych dla odbiorców indywidualnych – na przykład ładowarek do aut elektrycznych i pomp ciepła dla domów jednorodzinnych. Firma świadczy również usługi pośrednictwa finansowego” – tłumaczyła Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Przedstawicielka GPW przypomniała, że spółka od 2016 roku była notowana na rynku alternatywnym NewConnect, co pozwoliło jej pozyskać dodatkowe środki na rozwój i nawiązać bezcenne relacje z partnerami biznesowymi oraz inwestorami.

„Przejście z NewConnect na parkiet główny GPW to kolejny krok milowy w rozwoju naszej spółki, świadczący o rosnącym potencjale firmy. To również ważny sygnał dla obecnych i przyszłych inwestorów, że mają do czynienia z poważnym partnerem, który stawia na rozwój, również na rynkach zagranicznych, oraz transparentność w działaniu” – podkreślił Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.

Prezes zarządu Columbus Energy S.A. zadeklarował, że spółka po debiucie na głównym parkiecie GPW ma trzy strategiczne cele.

„Pierwszy – to kontynuować inwestycje w farmy fotowoltaiczne i budować magazyny energii, drugim jest ekspansja poza granicami Polski. Trzecie i najważniejsze dla inwestorów giełdowych – to polepszać, poprawiać i >>dowozić<< coraz lepsze wyniki” – wymienił Zieliński.

Transformacja energetyczna to wielkie wyzwania inwestycyjne w obszarze gospodarki, infrastruktury, przedsiębiorstw oraz gospodarstw indywidualnych, szacowane na miliardy euro w najbliższych dekadach. Jej istotnym elementem jest energia pozyskiwana ze słońca, wykorzystywana zarówno przez gospodarstwa domowe, jak i biznes. Udział dzisiejszego debiutanta w tym procesie, za sprawą posiadanego know-how i doświadczenia, przybliża realizację ambitnych celów klimatycznych.

Na zakończenie wydarzenia prezes Columbus Energy S.A. wraz z pozostałymi członkami zarządu spółki otrzymali od Moniki Gorgoń dyplom GPW oraz statuetkę byka symbolizującego giełdową hossę.

„Spółka Columbus Energy reprezentuje sektor energii odnawialnej, który w kontekście dziejącej się transformacji energetycznej ma ogromny potencjał rozwojowy oraz inwestycyjny” – przekonywała Monika Gorgoń.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:PAP MediaRoom

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content