3,9 C
Warszawa
niedziela, 25 lutego, 2024

Podkarpackie: 60 mln zł na modernizację mostu kolejowego w Przemyślu

26,463FaniLubię

Modernizacja starego mostu kolejowego w Przemyślu wraz z dofinansowaniem z funduszy UE będzie kosztować w sumie 60 mln zł – ma poprawić bezpieczeństwo oraz usprawnić podróże pociągiem. O postępie prac związanych z przebudową tego obiektu poinformował we wtorek wicemarszałek Podkarpacia Piotr Pilch.

Zmodernizowany przemyski most kolejowy ma kosztować ponad 60 mln zł. Jego inwestorem jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, a zadanie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego obiektów inżynieryjnych, etap II”.

„Powstanie nowego mostu kolejowego w Przemyślu usprawni transport kolejowy nie tylko w ruchu regionalnym, czy krajowym, ale również w międzynarodowym. Podróżowanie stanie się szybsze i sprawniejsze. Przebudowane zostaną również drogi pod mostem, co usprawni ruch w mieście i wyeliminuje korkowanie się ulic w tym obszarze” – powiedział wicemarszałek Pilch.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Stalowy most kolejowy będzie miał długość prawie 200 m i konstrukcję, która ma łączyć funkcję komunikacyjną z funkcją rekreacyjną i muzealną. Przęsła starego mostu kolejowego mają zostać rozsunięte, a trzy z nich zaadaptowane na ścieżkę pieszo-rowerową, która połączy dwie części Przemyśla. Pozostałe przęsła mają stać się częścią wystawy plenerowej Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

Historia przemyskiego mostu sięga 1860 roku – czasów budowy linii kolejowej łączącej Wiedeń ze Lwowem. Dzisiejsza konstrukcja pochodzi z 1891 roku, a w latach 1939-1941 znalazła się na granicy między III Rzeszą, a ZSRR.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:PAP MediaRoom

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
273SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content