22.8 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Oświadczenie W Sprawie Ataków Na Św. Jana Pawła II

26,463FaniLubię

Prymas Tysiąclecia Stefan kardynał Wyszyński, odwołując się do zmagań Polaków, osaczanych przez ościenne potęgi i ich antypolską agenturę ostrzegał, że ciosami najbardziej destrukcyjnymi są zadawane Kościołowi wraz z jego postaciami najwybitniejszymi i najbardziej szlachetnymi. Wrogowie Polski doskonale bowiem znają fundamentalną rolę religii chrześcijańskiej w powstaniu i rozwoju polskiego narodu i państwa, w przezwyciężeniu najcięższych kryzysów, w przetrwaniu okresów niewoli. Katarzyna II, główna likwidatorka Rzeczpospolitej, jako główny sposób degradowania polskości wskazywała niszczenie pozycji Kościoła katolickiego, co zacząć się miało od zwalczania kłamstwem i intrygą naszych najznaczniejszych przywódców duchowych. Podobnie pruski Kulturkampf zorganizowany został po to, by wraz ze zniszczeniem katolicyzmu doprowadzić do wynarodowienia Polaków. Otto von Bismarck zalecał, by odbierając naszej zbiorowości uzasadnione powody do narodowej dumy doprowadzić do ostatecznego zaniku naszego języka oraz świadomości naszego pochodzenia. Mało się dziś pamięta, że ten sam cel realizowali władający Polską z sowieckiego nadania, którzy w czasach Bieruta uwięzili nie tylko kardynała Wyszyńskiego, wielu księży i biskupów, ale też stworzyli najprawdziwsze obozy koncentracyjne, w których zamknęli tysiące sióstr zakonnych. Dla wrogów Polski od początku też było jasne, jaką rolę w odzyskiwaniu podmiotowości przez naród polski odegrać może wielki Polak wyniesiony na tron papieski. To z tej przyczyny na jednego z największych Polaków w całych naszych dziejach wydany został wyrok śmierci. I takie same były powody kampanii oszczerstw i nienawiści a następnie skrytobójcze mordy w latach osiemdziesiątych dokonane na bohaterskich polskich kapłanach.

Każdy, kto choć trochę zna ojczystą historię wie, że dzisiejsze ataki na największych z Polaków XX wieku są dalszym ciągiem ohydnych kampanii, jakich nasza ojczyzna doświadczała w okresach największego antypolskiego terroru. W latach czterdziestych i pięćdziesiątych poprzednicy dzisiejszych oszczerców nie mniej odrażającymi pomówieniami obrzucali rotmistrza Witolda Pileckiego, generała Emila Augusta Fieldorfa „Nila”, majora Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” i tysiące innych bohaterów walki o niepodległość. Nie dziwi to, że autorzy dzisiejszej kampanii oszczerstw często wywodzą się z tych samych kręgów, co ich stalinowscy poprzednicy oraz że tak jak oni za cel swych plugawych ataków wybierają najlepszych z najlepszych Polaków.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Z oszczerczymi atakami na św. Jana Pawła Wielkiego, Adama Stefana kardynała Sapiehę i innych wielkich Polaków nie pogodzimy się nigdy i zawsze będziemy je traktowali jako akty agresji, wymierzone przeciw narodowi i państwu polskiemu. Żywimy też nadzieję, że dla wszystkich jest i będzie jasne, kim są autorzy łajdackich kampanii. Doświadczało ich wiele pokoleń Polaków. Doskonale pamiętamy je z lat osiemdziesiątych, wielu także z lat pięćdziesiątych. Ufamy, że te nikczemne działania ułatwią naszym rodakom oddzielanie ziarna od plew, odróżnianie dobra od zła a przede wszystkim – odróżniania polskich patriotów od oszczerców i potwarców wyspecjalizowanych w działaniu na szkodę Polski.

PREZES STOWARZYSZENIA
Jan Winnik

KRS: 0000092774
REGON: 020265450
NIP: 897-17- 48 – 432
Bank PKO Bank Polski S.A. 53 1020 5226 0000 6502 0786 2669
53-661 WROCŁAW Plac Solidarności 1/3/5
http://www.internowani.wroclaw.pl/
represjonowani.wroclaw@gmail.com

Stowarzyszenie Niezłomni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content