22.8 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Auchan! Zrozum, że nie zawsze się opłaca… [PETYCJA]

26,463FaniLubię

Najnowsze doniesienia dotyczące sieci Auchan muszą wiązać się ze stanowczą reakcją. Wspólne śledztwo „Le Monde” oraz portali śledczych Bellingcat i The Insider wskazuje, że sieć była zaangażowana w pomoc rosyjskim żołnierzom, którzy najechali Ukrainę. Firma, która dopuszcza się takich działań, nie powinna być obecna na polskim rynku. Dlatego apelujemy do francuskiej sieci: jeśli nie jesteście gotowi opuścić Rosji, to opuśćcie nasz rynek!

https://klubjagiellonski.pl/petycje/auchan-zrozum-ze-nie-zawsze-sie-oplaca-petycja/

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Podpisz petycję!

Adresaci:
Benoit François Lheureux, prezes zarządu
David Nicolas Mulliez, wiceprezes zarządu
Michel Lariviere, członek zarządu
Gérard Gallet, członek zarządu

Auchan POLSKA Sp. z o.o.


Szanowni Państwo!

Zwracamy się do Państwa z apelem o ponowne rozważenie decyzji o opuszczenie rynku Federacji Rosyjskiej. Miniony rok jednoznacznie pokazał, że nie ma miejsca na jakiekolwiek pole współpracy, a nawet bierne działanie w państwie ponoszącym odpowiedzialność za bestialską inwazję na Ukrainę.

Oczekujemy od Państwa tej spóźnionej, ale koniecznej decyzji. Jeśli jednak nie zamierzają Państwo opuszczać terenu Federacji Rosyjskiej, to apelujemy o opuszczenie Polski. Chcemy uświadomić Państwu, że wbrew sloganowi sieci Auchan „nie zawsze się opłaca”.

Decyzja o pozostaniu na rosyjskim rynku skutkuje wplątywaniem punktów sieci Auchan w szereg moralnie wątpliwych i nieweryfikowalnych procederów z udziałem zbrodniczego, rosyjskiego reżimu. Zarzuty takie jak te sformułowane przez „Le Monde”, Bellingcat i The Insider są oczywistą konsekwencją decyzji podjętych przez Państwa firmę tuż po wybuchu wojny, w czasie gdy zdecydowana większość korporacji krajów Zachodu wycofywała się z rynku rosyjskiego.

Gdybyście wówczas zachowali się przyzwoicie – dziś nie musielibyście zmagać się z kolejnym wizerunkowym kryzysem. W ostatnim roku doszło do całkowitej utraty zaufania do władz sieci Auchan. Dlatego formułowane przez Państwa wyjaśnienia i deklaracje są niewiarygodne i niewystarczające.

Równolegle Klub Jagielloński, jako inicjator niniejszej petycji, podejmuje szereg działań, które bądź to skłonią Państwa do opuszczenia rosyjskiego rynku, bądź też przyspieszą decyzję Auchan o opuszczeniu polskiego rynku. Mamy nadzieję, że w razie pozostania na rynku rosyjskim niebawem działalność w naszym kraju zwyczajnie przestanie się Wam kalkulować.

100 najpopularniejszych polskich firm, której w wydawanej przez Klub Jagielloński aplikacja Pola otrzymują maksymalną liczbę punktów, a ich produkty znajdują się w Państwa ofercie, otrzymało od nas właśnie wezwanie do działania. Prosimy te firmy o ustosunkowanie się do możliwości wycofania swoich produktów z Państwa sieci, a także o inne możliwe formy ograniczenia współpracy z Auchan.

Jesteśmy przekonani, że polscy przedsiębiorcy, którzy poświęcili wiele środków na pomoc Ukraińcom i Ukrainie, gruntownie rozważą sens kontynuacji współpracy z podmiotem, który nie potrafił przez rok podjąć podstawowych decyzji.

Równocześnie wzywamy wszystkich Polaków i mieszkających w naszym kraju Ukraińców do dalszego omijania Państwa sieci, jak również pozostałych firm rodziny Mulliez, takich jak Leroy Merlin i Decathlon.

Jesteśmy przekonani, że odważne decyzje polskich przedsiębiorców i krajowych konsumentów pozwolą Państwu podjąć słuszną decyzję. Wciąż mamy nadzieję, że Auchan wybierze Polskę zamiast Rosji.

Szanowni Państwo,

uprzejmie dziękujemy za podpisanie naszej petycji ws. sieci Auchan . Cieszymy się, że zechcieli Państwo zaangażować się w naszą akcję. Wierzymy, że pod wpływem naszych wspólnych działań uda się sprawić, że sieć zmieni swoje stanowisko wobec trwającej wojny.

Będziemy Państwa informowali o ewentualnych postępach naszej akcji. Prosimy o dalsze wsparcie! Będziemy szczególnie wdzięczni za opublikowanie na swoich profilach w mediach społecznościowych linku do naszej petycji.

Prosimy również o wsparcie finansowe. By móc skutecznie prowadzić działania takie jak ta petycja potrzebujemy wsparcia Darczyńców, które zapewnia pełną niezależność naszej pracy. Mogą Państwo dokonać natychmiastowego przelewu on-line na naszej stronie lub ustawić stałe zlecenie przelewu na nasze konto: Klub Jagielloński, ul. Rynek Główny 34, nr konta w polskim banku: 47 1020 2892 0000 5102 0582 9454.

Raz jeszcze dziękujemy za wsparcie i liczymy, że wspólnie uda nam się osiągnąć założony cel!

Z wyrazami szacunku
zespół Klubu Jagiellońskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content