29.8 C
Warszawa
niedziela, 21 lipca, 2024

W Krakowie powstanie filia firmy Volvo

26,463FaniLubię

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami Volvo Cars. Firma ogłosiła otwarcie w Krakowie swojego czwartego Tech Hubu na świecie. Jeszcze w tym roku, w krakowskiej filii, zatrudnienie znajdzie 120 osób. Natomiast liczba pracowników do 2025 r. wzrośnie do około 600 osób. Nowe miejsca pracy powstaną, dzięki odpowiedniej polityce polskiego rządu. Inwestycja szwedzkiego przedsiębiorstwa pozwoli poszerzyć w naszym kraju specjalistyczną wiedzę w zakresie najwyższych technologii. To kolejna zagraniczna firma, która zdecydowała się otworzyć swój oddział w Polsce.

Zagraniczne firmy chętnie inwestują w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania.
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania.
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania.
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania.

Wydarzenia ostatnich lat – skutki pandemii COVID-19, wojna na terenie Ukrainy, kryzys energetyczny – to wyzwania z którymi muszą się zmierzyć wszystkie gospodarki na świecie. Współpraca i inwestycje międzynarodowe to klucz do jej odbudowania. Nasz rząd zachęca do inwestowania w Polsce. W zeszłym roku odnotowaliśmy około 19% wzrost inwestycji zagranicznych względem 2020 r.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Pozytywne statystyki z ostatnich lat to bardzo silny znak zaufania w biznesowym środowisku. Premier Mateusz Morawiecki niejednokrotnie podkreślał, że polski rząd tworzy dla inwestorów najlepsze możliwe środowisko do inwestowania, zarówno od strony podatkowej, jak i regulacyjnej.

Zaangażowanie kapitałowe w inwestycje zagraniczne w 2021 r. było rekordowe i wyniosło 114 miliardów złotych. To czwarty najlepszy wynik w Unii Europejskiej.

Nowe miejsca pracy dla Polek i Polaków

Każda nowa inwestycja zagranicznego przedsiębiorstwa w Polsce to bezpośrednia korzyść dla mieszkańców naszego kraju. To nie tylko rozwój gospodarczy, ale również nowe miejsca pracy.

Dzięki odpowiedzialnym decyzjom, dziś możemy cieszyć się niskim bezrobociem. Wg danych Eurostatu stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 2,9% w grudniu 2022 r., a w strefie euro 6,1%.
Niższy wskaźnik niż Polska zanotowały tylko Czechy (2,3%).

Volvo Cars

Firma prowadzi obecnie 3 Tech Huby – dwa w Szwecji (Sztokholm i Lund) oraz jeden w Bangalore w Indiach. Oprócz tego, posiada również duże centra inżynieryjne w Szanghaju w Chinach i Göteborgu w Szwecji. Szwedzki koncern zakłada, że do 2030 r. będzie marką wyłącznie samochodów elektrycznych.

Tech Huby odpowiadają za rozwój technologiczny samochodów Volvo, m.in. wbudowaną w nich sztuczną inteligencję. Krakowski oddział będzie odpowiedzialny za technologie bezpieczeństwa, algorytmy wspierające kierowcę czy oprogramowanie do jazdy autonomicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content