18.7 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Śpi, robi karierę i pomaga – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

Kto? Święty Jozef! Figurki przedstawiające śpiącego Oblubieńca Maryi podbijają świat.

Wizerunek śpiącego św. Józefa nawiązuje do scen z Ewangelii wg św. Mateusza. Opisano w nich cztery sny Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, podczas których otrzymywał przesłania i polecenia od Boga, a które następnie skwapliwie spełniał na jawie.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

„Karierę” figurki zapoczątkował papież Franciszek. To właśnie on 16 stycznia 2015 r. podczas spotkania z rodzinami w stolicy Filipin Manili powiedział: „Bardzo kocham św. Józefa, bo jest człowiekiem mocnym i cichym. Na moim stole mam obrazek św. Józefa, który śpi. A kiedy śpi, opiekuje się Kościołem! Tak! Może to robić, wiemy to dobrze. I kiedy mam jakiś problem, jakąś trudność, piszę na karteczce i wkładam pod św. Józefa, aby o tym śnił! Ten gest znaczy: módl się za ten problem!”. No i tak się to zaczęło. Dziś tysiące ludzi i rodzin na całym świecie zawierza w ten sposób śpiącemu św. Józefowi swoje własne problemy i trudności, a śpiący święty zdobywa niebywałą sławę i ma z pewnością o czym „śnić”.

Modlitwa do śpiącego św. Józefa

O św. Józefie, jesteś człowiekiem wielce ukochanym przez Najwyższego. Anioł Pański ukazał ci się we śnie, aby cię ostrzec i poprowadzić, gdy troszczyłeś się o Świętą Rodzinę. Byłeś cichym i silnym, lojalnym i odważnym obrońcą. Drogi św. Józefie, spoczywając w Panu, ufny w Jego absolutną moc i dobroć, spójrz na mnie. Proszę weź moją potrzebę (wymień swoją prośbę) do swojego serca, śnij o niej i przedstaw ją swojemu Synowi. Pomóż mi, dobry św. Józefie, usłyszeć głos Boga, powstać i działać z miłością. Z radością chwalę i dziękuję Bogu. Święty Józefie, kocham cię. Amen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content