22.8 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Najwybitniejszy skrzypek świata znów wystąpi przed polską publicznością

26,463FaniLubię

Światowej sławy wirtuoz skrzypiec David Garrett 18 kwietnia 2023 roku ponownie zagra w Polsce. Koncert na warszawskim Torwarze będzie elementem jego światowej trasy, promującej najnowszy album „Iconic”, inspirowany legendarnymi utworami sławnych skrzypków i zawierający kompozycje najwybitniejszych twórców – Bacha, Dvořáka, Mendelssohna czy Schumanna.

David Garrett, skrzypek niemiecko-amerykańskiego pochodzenia, już w wieku 13 lat, jako najmłodszy artysta w historii, podpisał kontrakt z prestiżową wytwórnią Deutsche Grammophon. Szlifował swój talent w jednej z najlepszych szkół muzycznych na świecie – Julliard School w Nowym Jorku. Od tego momentu David Garrett współpracuje z najsłynniejszymi dyrygentami na świecie, takimi jak: Zubin Mehta, Christoph Eschenbach, Riccardo Chailly i Andrés Orozco-Estrada.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-
Fot. PAP/S. Leszczyński (1)
David Garrett , Fot. PAP/S. Leszczyński
David Garrett , Fot. PAP/S. Leszczyński
David Garrett , Fot. PAP/S. Leszczyński

Podczas konferencji w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej, poświęconej kwietniowemu koncertowi, David Garrett przypomniał o artystach, których twórczość legła u podstaw najnowszego albumu „Iconic”.

„Miałem szczęście i honor pracować z przedstawicielami wybitnego, muzycznego pokolenia – i to właśnie jemu dedykuję tę płytę. Mam na myśli Idę Haendel, Isaaca Sterna, Yehudę Menuhina, Itzhaka Perlmana. Stanowią oni dla mnie wzór, jednak w muzyce chodzi nie o naśladowanie, a czerpanie inspiracji. Stąd mój autorski pomysł na nową aranżację wybranych utworów” – tłumaczył David Garrett.

Wirtuoz skrzypiec przekonuje, że jego misją jest popularyzowanie muzyki klasycznej, zwłaszcza wśród młodszej widowni. W tym celu artysta zaczął łączyć muzykę poważną z elementami pop, a także rhythm and bluesa. Zaowocowało to już trzynastoma albumami studyjnymi, ponad milionem sprzedanych egzemplarzy oraz setkami tysięcy osób z całego świata, śledzącymi jego aktywność w kanałach społecznościowych.

„Niestety, wiele pięknych dzieł z wcześniejszych okresów twórczości wybitnych wirtuozów popadło w zapomnienie. Przypominając światu te wspaniałe melodie, czuję zarówno zaszczyt, jak i odpowiedzialność. Pragnę na nowo przywrócić je do życia” – powiedział David Garrett.

Skrzypek jest również bardzo otwartą i charyzmatyczną postacią, tworzącą z każdego swego występu porywające widowisko – zarówno wtedy, gdy gra energetyczne „Viva la Vida” zespołu Coldplay lub „Dangerous” Davida Guetty, jak i prezentując klasyczne melodie Bacha czy Mozarta.

„Jest tak wiele rzeczy, które mogę i pragnę przekazać widowni podczas koncertu, tworząc wieczór pełen radości i zabawy, ale również ucząc widzów czegoś nowego. To dla mnie podstawowe kwestie definiujące udany występ – oczywiście poza doskonałym wykonaniem repertuaru” – zaznaczył David Garrett.

Artysta przypomniał również, jak istotną rolę w jego karierze odegrała Polska – czy to ze względu na wybitnych artystów, z którymi współpracował na różnych etapach życia, czy doskonałąj atmosferę, towarzyszącą każdemu występowi przed polską publicznością.

„Granie na skrzypcach jest czymś bardzo bliskim polskiemu sercu. Sądzę, że są one instrumentem, z którym łączy Was silna, emocjonalna więź. Może dlatego zawsze czuję się wyśmienicie, grając w Waszym kraju” – podkreślał David Garrett.

Koncert wirtuoza skrzypiec w Warszawie będzie jedyną okazją, aby w Polsce wziąć udział w tym niesamowitym widowisku. Dalsza trasa artysty, promującego album „Iconic”, prowadzi przez niemal wszystkie kontynenty i „światowe stolice” muzyki klasycznej.

„David Garrett to niekwestionowany wizjoner i topowy skrzypek obecnych czasów. Jego interpretacje utworów od wielu lat rozbudzają emocje, poruszają i wprawiają w niesamowity nastrój. David Garrett ma w Polsce wielkie rzesze oddanych fanów. Nic więc dziwnego, że w kwietniu polska publiczność ponownie usłyszy go na żywo” – zaznacza Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu artysty.

Bilety na koncert Davida Garretta 18 kwietnia w warszawskiej hali COS Torwar są dostępne na stronie www.biletserwis.pl.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:PAP MediaRoom

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content