2,6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Modernizacja ul. Dobroszyckiej w Oleśnicy

26,463FaniLubię

Ponad 15,2 miliona złotych kosztowała modernizacja odcinka drogi wojewódzkiej 340 w Oleśnicy, zapewniającej dojazd do węzła Dąbrowa przy drodze ekspresowej S8. Inwestycja została w 85% sfinansowana z funduszy unijnych, pozostałą część stanowią pieniądze z budżetu Oleśnicy oraz budżetu państwa.

– To kolejna, ważna inwestycja drogowa w regionie. Przebudowa poprawi komunikację z drogą ekspresową S8 i usprawni ruch w okolicy. Wydatki na transport i infrastrukturę drogową będą ważne również w przyszłorocznym budżecie województwa, gdzie zarezerwowaliśmy na nie ponad 1,1 miliarda złotych. To pozwoli na przeprowadzenie wielu potrzebnych i oczekiwanych przez Dolnoślązaków inwestycji – mówi marszałek Cezary Przybylski.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-
Modernizacja ul. Dobroszyckiej w Oleśnicy
Modernizacja ul. Dobroszyckiej w Oleśnicy

Łączna długość przebudowywanego odcinka wynosi 1,3 km. Cała procedura związana z ogłoszeniem przetargu, otwarciem ofert, wyborem wykonawcy oraz podpisaniem umowy trwałą niespełna 2 miesiące. W przetargu złożono 4 oferty, a najkorzystniejszą okazała się propozycja firmy Eurovia Polska S.A.

Celem inwestycji jest poprawa jakości i przepustowości dróg wojewódzkich gromadzących największy ruch pojazdów oraz usprawnienie dojazdu do tras szybkiego ruchu. – Przebudowa ul. Dobroszyckiej usprawni komunikację Oleśnicy z drogą ekspresową S8, jednocześnie poprawiając bezpieczeństwo i komfort poruszających się samochodami, rowerzystów oraz pieszych zamieszkujących w sąsiedztwie rozbudowywanej drogi – dodaje Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

Zakres prac obejmował m.in. budowę jezdni wraz z poboczami, chodnikami oraz ścieżkami rowerowymi. Nowa droga została wpięta w istniejący system komunikacyjny dzięki nowym zjazdom i skrzyżowaniom. Aby poprawić bezpieczeństwo i komfort użytkowników przebudowano także oświetlenie, a wzdłuż trasy ustawiono ekrany akustyczne. Modernizację drogi wojewódzkiej nadzorowała Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

Źródło: Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content