19.7 C
Warszawa
czwartek, 25 lipca, 2024

Premier na VII Kongresie Polskiego Kapitału o gospodarce i najważniejszych wyzwaniach

26,463FaniLubię

Dyskusja na temat aktualnej sytuacji gospodarczej, jakie są najważniejsze wyzwania oraz jak wykorzystać szanse na rozwój – to główne tematy tegorocznej edycji VII Kongresu Polskiego Kapitału z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu wskazał, że biznes musi się opłacać, ale w sposób akceptowany społecznie. Dlatego musimy z jednej strony poszukiwać tego, co jest zgodne z potrzebami społeczeństwa i chroni środowisko naturalne, a z drugiej strony co daje szansę szybkiego rozwoju.

Polska ma szansę być mocnym ogniwem odbudowującym łańcuchy dostaw po okresie pandemii

VII Kongres Polskiego Kapitału
VII Kongres Polskiego Kapitału.
VII Kongres Polskiego Kapitału.
VII Kongres Polskiego Kapitału.
VII Kongres Polskiego Kapitału.
VII Kongres Polskiego Kapitału.

– Myślę, że Polska może być beneficjentem odtwarzania łańcuchów dostaw po COVID-19, po tym pewnym trendzie globalizacyjnym, który się zarysował. To wielka szansa – mówił premier podczas wystąpienia. Jak dodał, aby tak się stało, musimy mocno włączyć się w to, co wyznacza współczesne trendy globalne, trendy współczesnego kapitalizmu – kontynuował.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

– Przyciągamy do Polski najlepsze firmy i ich technologie. Angażuje to polskie małe i średnie przedsiębiorstwa, które przy okazji rosną i rozwijają się – wskazał szef rządu. Jak podkreślił, jeśli polscy przedsiębiorcy będą się mieli dobrze, a polski kapitalizm będzie oparty na zdrowych zasadach i fundamentach akceptowanych społecznie oraz przyjaznych dla środowiska, to Polska będzie się rozwijała.

Wpływ agresywnej, rosyjskiej polityki na światową gospodarkę

Szef rządu mówiąc o gospodarce, współczesnych wyzwaniach i rozwoju podkreślił, że należy brać pod uwagę obecny globalny kryzys wywołany m.in. rosyjską agresją na Ukrainę. – Polityka może określić w bardzo brutalny i okrutny sposób całą naszą rzeczywistość.

Wyraził też nadzieję, że nie tylko Ukraina obroni swoją suwerenność i integralność terytorialną, ale także, że Rosja za swoją brutalną politykę zostanie ukarana.  

– Liczę, że za parę miesięcy, może parę kwartałów najdalej wyjdziemy z tego trudnego politycznie czasu i będziemy mogli skoncentrować się na tym, co jest tym trendem przyszłości – podsumował premier Mateusz Morawiecki.

VII Kongres Polskiego Kapitału – forum wymiany doświadczeń

To największe w kraju cykliczne wydarzenie, organizowane przez magazyn Forbes. Służy wymianie doświadczeń właścicieli i menedżerów dużych polskich przedsiębiorstw. Tytuł tegorocznej edycji: „Kapitalizm nas ocali. Jak Polska wyjdzie z kryzysu?”.

Podczas wydarzenia wręczona zostanie też nagroda Przedsiębiorcy Roku „Forbesa”. Specjalnym wydarzeniem podczas Kongresu będzie także wręczenie nagród w konkursie Chief Digital Officer of the Year. The future is today. To konkurs wyróżniający najlepszych managerów, którzy skutecznie wdrożyli zmiany w obszarze transformacji cyfrowej.

Równolegle odbywa się II Kongres Odpowiedzialnego Kapitału, na którym poruszono tematykę zrównoważonego rozwoju, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz wyzwań środowiskowych i klimatycznych.

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content