17.2 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Współpraca DOLMED-u z koreańską firmą usprawni leczenie chorób serca

26,463FaniLubię

Podczas misji gospodarczej do Seulu delegacja Dolnego Śląska spotkała się z przedstawicielami firmy ATsens, aby podpisać porozumienie dotyczące wdrożenia we wrocławskiej placówce DOLMED-u nowoczesnego rozwiązania w zakresie elektrokardiografii. List intencyjny po stronie Dolnego Śląska podpisał Marcin Lerner – Wiceprezes DOLMED-u. W spotkaniu uczestniczyli także Piotr Ostaszewski – Ambasador RP w Republice Korei, Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Michał Rado – Prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

Delegacja samorządu województwa spotkała się w Ambasadzie RP w Seulu z przedstawicielami firmy ATsens. W swoją 45. rocznicę DOLMED podpisał z koreańskimi partnerami z firmy ATsens list intencyjny, który otwiera drogę do współpracy przy badaniu chorób serca.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-
Dolnego Śląska spotkała się z przedstawicielami firmy ATsens
Dolnego Śląska spotkała się z przedstawicielami firmy ATsens

– Kontakty gospodarcze i handlowe pomiędzy Polską a Koreą stają się coraz bardziej ożywione, dotyczy to także współpracy z naszym regionem. Dowodem na to jest podpisany list intencyjny w sprawie dostaw sprzętu medycznego, który ma pomóc w wykryciu m.in. takich zaburzeń jak arytmia, tachykardia przedsionkowa oraz inne choroby serca – mówi Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

AT-Patch to tak zwany „Event Holter”, który umożliwia pacjentom identyfikację momentów gorszego samopoczucia. Za pomocą przycisku zlokalizowanego w centralnej części urządzenia jest w stanie umożliwić precyzyjnie odczytanie kluczowych parametrów pomiaru z momentu zdarzenia.

Długoterminowy holter EKG zapewnia pomiar w trybie ciągłym przez 14 dni. Dane z badania są zapisywane lokalnie i zgrywane po zakończeniu okresu badania. Raport jest generowany za pomocą sztucznej inteligencji i zestawia najistotniejsze zdarzenia. Niezależnie od tego lekarz ma także możliwość przeglądać cały zapis EKG ze wszystkich 14 dni. Co ważne urządzenie jest  nieinwazyjne, pacjent może normalnie funkcjonować, swobodnie brać w nim nawet prysznic. Urządzenie jest naklejane na górną część klatki piersiowej za pomocą specjalnej taśmy. Jest wodoodporne, nieinwazyjne i nie posiada kabli, które mogłyby zostać zerwane podczas poruszania się.

– Mamy około 17/18 rodzajów arytmii serca, a dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie kontrolować szczególnie trzy rodzaje. Nasze urządzenie jest najmniejsze i najlżejsze ze wszystkich dostępnych tego typu. Jest także najłatwiejsze w użytkowaniu – informuje Jong Ook Jeong, Prezes firmy ATsens.

– AT-Patch wykorzystywane jest w licznych szpitalach koreańskich. Do Korei urządzenie trafiło w 2019 roku, a obecnie wprowadzane jest już także na rynek europejski – dodaje.

W tym roku ATsens podpisał umowę, na mocy której urządzenie zostało umieszczone na liście refundacyjnej NHS, który jest odpowiednikiem polskiego NFZ-u w Wielkiej Brytanii. Rozwiązanie to uzyskało także certyfikację produktu w Unii Europejskiej jako urządzenie klasy medycznej 2A.

Już 1 grudnia zostanie ono zaprezentowane na konferencji DOLMED TECH – Forum Dolnośląskie w Jakuszycach, skupiającej interesariuszy z obszaru ochrony zdrowia. DOLMED kupi od koreańskiej firmy, w ramach pilotażowego programu, 50 urządzeń AT-Patch.

– AT-Patch to mały lekki plaster, który pozwala na swobodne funkcjonowanie pacjenta, a nawet na aktywność. Nie potrzebuje ładowania ani baterii  i nie ma kabli, które w tradycyjnych holterach EKG bardzo często zostają zerwane, gdy pacjent się rusza, np. podczas snu, co zakłóca obraz diagnostyczny – przekazuje Marcin Lerner, Wiceprezes Dolnośląskiego Centrum Medycznego – Przychodnia DOLMED we Wrocławiu – Dziękuję firmie ATsens za zaangażowanie przy tym projekcie. Mam nadzieję, że nasz pilotażowy program będzie początkiem dłuższej współpracy z firmą ATsens na rzecz nie tylko pacjentów DOLMEDU-u, ale wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska – dodaje.

Źródło: Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content