21.5 C
Warszawa
sobota, 22 czerwca, 2024

Premier Morawiecki: Praca przy zabytkach spaja przeszłość z przyszłością

26,463FaniLubię

Program Ochrony Zabytków, który prezentujemy dziś z wicepremierem, szefem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Profesor Piotr Gliński, to wielkie wsparcie w ochronie polskiego dziedzictwa.

Dzięki niemu w ramach realizacji Polskiego Ładu samorządy mogą zgłaszać wnioski o dofinansowanie przez aplikację BGK – wspieramy rozwój firm aż do 98% w trzech kategoriach: do 150 tys., do 500 tys. i do 3,5 mln złotych.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Przez lata musieliśmy czekać na odzyskanie niepodległości, rewolucję godności, przywracanie pamięci o bohaterach i sprawiedliwość społeczną dla osób starszych i polskich rodzin – a także odbudowę zabytków i narodowych symboli. Odkąd rządzi Prawo i Sprawiedliwość – czekać już nie musimy!

Co więcej – ten dodatkowy program nie wpływa na pozostałe programy związane z ochroną zabytków, na które tylko w tym roku wydaliśmy już 221 mln złotych, a przez 7 lat rządów PiS zrealizowano ponad 4 000 inwestycji.

Inwestycje w zabytki traktujemy również jako inwestycje w solidarny, równomierny rozwój gospodarczy Polski lokalnej. To nowa infrastruktura, miejsca pracy, zwiększanie atrakcyjności turystycznej.

Praca przy zabytkach wyraża szacunek wobec naszych przodków i coś, co spaja przeszłość z przyszłością. Dziś, w miejscu tak symbolicznym, jak odnowiony dzięki wsparciu rządu Dworek/Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, oddajemy narodowi polskiemu perły jego historii.

Udowadniamy, że piękna Polska jest możliwa i taką chcemy przekazać ją przyszłym pokoleniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content