22.5 C
Warszawa
czwartek, 25 lipca, 2024

Premier: Pakt Północnoatlantycki jest najsilniejszym sojuszem w historii świata

26,463FaniLubię

Dziś razem z premierem Słowacji Eduard Heger – predseda vlády SR obserwowaliśmy ćwiczenia #PUMA22, w których brały udział wojska Grupy Wyszehradzkiej i NATO, również z USA i Wielkiej Brytanii.

Pakt Północnoatlantycki jest najsilniejszym sojuszem w historii świata, a teraz – dzięki zaangażowaniu państw wschodniej flanki NATO i wielkim zakupom oraz modernizacji polskiej armii, którą ogłosił rząd Prawo i Sprawiedliwość – staje się jeszcze potężniejszy.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Musimy budować armię tak potężną, by nie musiała walczyć, ale odstraszała samą swoją siłą. Do tego potrzebny jest stabilny budżet oparty o prężną gospodarkę. Naprawiliśmy finanse publiczne, uszczelniliśmy budżet, pokonaliśmy mafie VAT-owskie. Dzięki temu możliwości naprawy i modernizacji polskiej armii są o wiele większe, niż kiedykolwiek wcześniej. Na ten cel w przyszłym roku wydamy od 100 do 130 miliardów złotych. To 3% do 4% wydatków w relacji do PKB. To ogromny wysiłek, ale zastanówmy – jaka jest alternatywa? Alternatywa to to, co widzimy na Ukrainie…

Działamy wyprzedzająco. Nie popełniamy błędów poprzedników, którzy siedzieli cicho, byle nie drażnić rosyjskiego niedźwiedzia. Nasza polityka jest skuteczna – wyrwała z geopolitycznej drzemki wiele państw Europy, a kolejne rządy przyznają nam rację.

Obrona Europy i wsparcie Ukrainy w wojnie z Rosją to fundamentalne i strategiczne cele polskiej polityki bezpieczeństwa na kolejne miesiące i lata.

Jestem pewien, że nasza solidarność i potencjał obronny będą stanowiły skuteczne narzędzie odstraszania każdego agresora!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content