26.9 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Morawiecki: w trudnych czasach solidarność społeczna jest najważniejsza

26,463FaniLubię

Rosja, poprzez swoją politykę energetyczną, doprowadziła do gwałtownego wzrostu cen energii w całej Europie. Koszty energii atakują również polskich przedsiębiorców i mają wpływ na funkcjonowanie instytucji publicznych i gospodarstw domowych.

Rozmawiałem na ten temat z wieloma samorządowcami, właścicielami małych biznesów i szefami wielkich przedsiębiorstw – a także dyrektorami wielu szkół i szpitali, a przed chwilą – właścicielem cukierni Alania w Kuligowie. Mówił mi, że bez pomocy rządu byłoby bardzo ciężko. Efektem tych rozmów są kolejne działania osłonowe, które proponuje rząd Prawo i Sprawiedliwość dla polskich przedsiębiorców i podmiotów wrażliwych. Jakie będą skutki naszego wsparcia?

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Niewielka piekarnia, która zużywa średnio rocznie 70 MWh musiałaby, według dotychczasowych cen zapłacić rocznie od 78 do 90 tys. zł kosztów energii. Po naszej interwencji będzie to około 55 tys. zł – radykalnie niższa cena!

Szkoła średnio zużywa 200 MWh rocznie. Według dotychczasowych cen zapłaciłaby około 230- 240 tys. zł rocznie. Po naszych interwencjach będzie to to około 157 tys. zł!

Szpital zużywa 2000 MWh rocznie. To ponad 2 230 184 zł według dotychczasowych cen. Po interwencji rządowej będzie to ponad pół miliona zł mniej.

Gdy był kryzys – nasi poprzednicy sięgali do kieszeni Polaków, podnosili VAT, wiek emerytalny, składkę do ZUS i zabrali składki gromadzone przez Polaków w OFE.

Rząd PiS zabezpiecza Polaków, projektuje kolejne programy wsparcia i jednocześnie pokazuje, że można prowadzić taką politykę, dzięki której bezrobocie jest na rekordowo niskim poziomie. Nikogo nie zostawimy bez pomocy – bo w tych trudnych czasach solidarność społeczna jest najważniejsza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content